Щоб закрити краї меблів у столярних майстернях для цих цілей використовують облицювальну машину, але такий пристрій буде доступний не в кожній домашній майстерні. Вдома ви можете приклеїти кромки, пропоновані інтернет-магазином на сайті https://tomek.lviv.ua/catalog/krayki/, використовуючи гарячий метод з праскою або термопістолетом щоб приклеїти їх до меблів, та отримати задовільний ефект.

Існує два основних типи клеєної окантовки:

  • ламінати з самоклеючим шаром, які склеюються гарячою праскою або термопістолетом,

  • ПВХ-стрічки, що заклеєні контактним клеєм.

Приклеювання самоклеючих країв меблів термопістолетом

Краї мають шар самоклеючого клею, який плавиться при нагріванні. Для склеювання можна використовувати термопістолет. Спочатку вам потрібно очистити край пластини, до якої ви прикріплюєте стрічку. Ви приставляєте ободок до краю пластини та нагріваєте її ззовні за допомогою термопістолета. Коли клей почне прилипати до основи, швидко притисніть стрічку товстим дерев’яним бруском.

Ви повторюєте цю вправу по частинах з невеликими проміжками. Коли клей схопиться, відріжте кінець стрічки, що виступає за ширину стільниці. Краї можна відшліфувати дрібним наждачним папером, якщо вони не ідеально гладкі.

Приклеювання самоклеючих країв меблів праскою

Використання праски - не менш популярний та простий спосіб обшивання країв меблевих дощок. Кроки аналогічні описаним вище, але замість термопістолета ви використовуєте праску.

Кріплення країв ПВХ клеєм

1. Ножем розріжте стрічку відповідної довжини.

2. Нанесіть клей як на шпон, так і на край дошки та почекайте приблизно 15 хвилин, але час може змінюватися залежно від виробника контактного клею.

3. Прикладаєте стрічку до краю, який потрібно приклеїти. Обережно затягуєте її, щоб не було складок або грудок.

4. Використовуйте гумову киянку, щоб вдарити обід по місцях, що зміцнить зв’язок клею. Надлишки клею можна видалити ножем. Також слід вирізати виступаючі краї широкої стрічки - робіть це акуратно, щоб не пошкодити ламінат.

5. Нарешті акуратно відшліфуйте краї готової дошки дрібним наждачним папером. Обережно нагріваючи стрічку ПВХ за допомогою термопістолета, краї будуть естетично зігнуті.

Склеювання країв - це простий спосіб оновити меблі або обробити стіл чи шафу власного виробництва. Трохи точності достатньо, щоб ДСП придбала естетичну обробку.