Біг - це вид спорту, доступний практично кожному. І переважна більшість людей може почати бігати, не у всіх буде схильність робити чудові спортивні результати, але в основному кожен може отримати величезне задоволення від тренувань, як зробив сподін ігор юрійович! За винятком людей, які мають проблеми зі здоров'ям, які можуть заважати бігу. Перш за все, ми маємо на увазі проблеми з серцем, кровообігом та гіпертонічну хворобу. Тут ви повинні покладатися на свій здоровий глузд - швидше за все, ви усвідомлюєте, в якій формі ви перебуваєте, і чи необхідний у вашому випадку візит до лікаря. І він вирішить, чи можна вам починати, або вам потрібно спочатку розібратися зі своїми проблемами зі здоров'ям.

Ми б також радили не бігати людям, які борються з ожирінням. Якщо у вас більше зайвих кілограмів, буде безпечніше почати з м’яких форм фізичних вправ. Біг сильно навантажує суглоби, зайві кілограми лише посилюють ефект. У цьому випадку почніть зі швидкої ходьби (це також може бути скандинавська ходьба) або їзди на велосипеді. Лише коли ви втратите непотрібні кілограми, поверніться до бігу. Так буде безпечніше. Ви б не хотіли зробити "фальстарт" і отримати дурну травму з самого початку, чи не так?

Біг для початківців

Біг - це вид спорту практично для всіх. Ви обираєте, чи будете ви бігати заради задоволення, заради свого здоров’я чи хочете обігнати інших. Є багато способів, як можна вправлятися під час бігу!

Якщо ви підліток або вам 20, ви, ймовірно, можете просто взутись і піти на перше тренування (якщо у вас немає діагностованого захворювання - тоді зверніться до лікаря!). Навряд чи хтось починає бігати, роблячи тести - на жаль. Тому ми пропонуємо вам бути дуже обережними на початку. Особливо, якщо вам 30/40 років або старше. Навіть якщо вам здається, що ви ще молодий і вам не потрібні ніякі дослідження, роки нехтування, нездоровий спосіб життя чи стрес можуть серйозно пошкодити ваше тіло. Почати біг - дуже легко! - але водночас підпишіться на пакет перевірок і повторюйте його щороку. Це хороша звичка, яку слід виробити на самому початку своєї бігової пригоди.