Іноді стає просто дивно від того, як шахраї примудряються знайти слабке місце в банківській системі і скористатися ним. Людська хитрість завдала банкам збитків на сотні мільйонів євро! Трюк, завдяки якому шахраї обводять навколо пальця банки, неймовірно простий: вони приходять до банку для того, щоб відкрити там рахунок, надаючи неправдиві відомості про себе, бандити з легкістю отримують кредитні карти. Як правило, на рахунку кожної з них знаходиться порівняно невеликий баланс, щоб не викликати особливих підозр при спробі виведення коштів з карти. Взяті у банку в кредит кілька тисяч, зрозуміло, зникають безслідно. А знайти злочинців, які провернули таку брудну справу, нелегко.

Зазвичай так відбувається в разі втрати або крадіжки паспорта. Аферисти вклеюють туди свою фотографію або яким-небудь чином змінюють зовнішність, щоб бути схожими на фото в паспорті. На великі кредити вони не замахуються, тому що в такому випадку перевірка банку швидко їх вирахує. В основному, ці аферисти оформляють експрес-кредити, для яких потрібні лише пара документів і тридцять хвилин часу. Але іноді бувають і такі випадки, коли жертвами шахраїв стають люди, які ніколи не втрачали свої документи. Аферисти оформляють кредити на ксерокопію паспорта. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо їм допомагає хтось із співробітників банку.

Якщо ви потрапили в таку ситуацію, ні в якому разі не панікуйте. Найголовніше, з чого потрібно почати, це написати заяву в банк і поліцію. Зразки необхідних заяв ви можете знайти за посиланням: pozovna.in.ua. Якщо ви потрапили в таку історію у зв'язку з втратою паспорта, необхідно до заяви прикріпити про це завірену довідку.

Також всім відомо, що в кожному банку є система відеоспостереження. Тому ви можете разом з правоохоронними органами і співробітниками банку підняти відеоархів записів дня оформлення кредиту. Проблема може бути швидко вирішена, якщо на записі буде чітко видно, що кредит оформляє стороння людина. Якщо ж запис не чіткий, доведеться провести експертизу підпису, що стоїть в договорі. При такому варіанті помилки статися не може. Точніше шанс на помилку вкрай малий.

А взагалі, якщо бути обережним зі своїми документами, то можливо з вами ніколи не трапиться біди, відміченої в заголовку статті. Завжди будьте пильними!