Дехто вважає, що килим на підлозі — пережиток минулого. Ну, старі килими з моторошними трояндами, можливо, й несучасні. Але є безліч стильних і красивих покриттів, які не тільки не псують інтер'єр, але роблять його стильнішим і затишним. І килим на підлогу у вітальню — це далеко не дурощі, а дуже доречна ідея. Важливо тільки вибрати його правильно, щоб було не лише красиво та стильно, але ще й практично.

Купити килим на підлогу за вигідною ціною можна на https://allcarpets.in.ua/ua/kovry/kovry-na-pol!

Як вибрати килим на підлогу за складом

За складом всі килими можна поділити на три великі групи. Перші дві очевидні – натуральні та синтетичні. Є ще змішані, і самі суміші дуже відрізняються за складом. У деяких переважають натуральні волокна, в інших – більше синтетики. Вибір матеріалу для килима у вітальню варто робити з огляду на те, в якому режимі він буде експлуатуватися. Якщо вітальня – це лише парадне приміщення, основний критерій – естетика та вартість. У вітальні/залі звикли відпочивати, там грає дитина? Більше уваги варто приділяти практичному боку — наскільки легко доглядати, чистити.

Якщо пропонують сотню варіантів, вибрати килим зовсім непросто. А якщо пропозицій кілька сотень…

Цінова політика

Натуральні - з якого б волокна не були зроблені, коштують набагато більше синтетичних. І це один із недоліків цієї групи. Якщо ви не хочете витрачати значні суми на покупку, одразу дивіться синтетику. Синтетичні килими для підлоги за своїми характеристиками, принаймні, не гірше натуральних. Але в рази дешевше.

Другий мінус натуральних килимів з експлуатації. Доглядати вироби з натуральних волокон складніше, прати можна далеко не всі. Вони часто підлягають хімчистці, але така обробка коштує відповідно. Натомість "натуральний" - престижно і дорого. Але, наприклад, вовняний та акриловий килим зможуть відрізнити лише фахівці. Тож «дорого» часто залишається лише у свідомості власника. Є й інші мінуси, але вони різні та залежать від матеріалу.

Загальними недоліками всіх натуральних килимів можна вважати проблематичний догляд та високу вартість. Килими зараз змінюють при кожному ремонті або навіть зміні текстилю. Вкладати великі кошти навряд чи варто. І термін експлуатації в 50 років (у вовняних та шовкових якісних килимів) вже не затребуваний. Тому все частіше вибирають синтетичні волокна. Пропозицій за формами, кольорами, фактурами, до речі, у цій категорії більше. Вибрати є з чого.