У процесі зведення будівель різного призначення досить часто виникає потреба в якісному, але в той же час недорогому будівельному матеріалі, за допомогою якого можна покрити велику площу і відразу провести її фінішне оздоблення. У наш час все більшої і більшої популярності набуває ОСБ плити, що дозволяє вирішити вище зазначену проблему. Цей будівельний матеріал ідеально підійде для облаштування стін, перегородок та інших елементів будівель та споруд. Отже, що це за будівельний матеріал. Спробуємо відповісти на це питання.

Що таке ОСП плита?

При виробництві цього будівельного матеріалу використовується стружка дерева, яка розміщується в структурі матеріалу в кілька шарів у взаємно-перпендикулярних напрямках. Шари стружки склеюються між собою за допомогою різноманітних смол, у які додаються спеціальні присадки для забезпечення міцності матеріалу та його вологостійкості. Як правило, для будівництва приватних домоволодінь використовуються плити, що складаються з трьох шарів.

Застосування ОСП плит у будівництві

ОСП плити набули високої популярності серед будівельників насамперед завдяки своїй чудовій міцності, здатності протистояти впливу вологи та простоті монтажу. Крім того не варто забувати і про те, що за допомогою OSB плит можна створити практично ідеально рівні поверхні, що вже підготовлені до фінішної обробки. Спектр застосування матеріалу дуже широкий. Плити ОСП застосовуються для ремонту житлових та офісних приміщень, у багатоповерховому будівництві, для будівництва споруд господарського призначення на дачних ділянках і так далі. До основних сфер застосування ОСП у будівництві можна віднести такі види робіт:

  • Як матеріал для облаштування підлог. ОСП плита має міцну і в той же час рівну і гладку поверхню. Завдяки цьому плиту OSB можна укласти на поверхню бетонної стяжки або використовувати як чорнову підлогу в приватних заміських будинках. Після укладання поверхню ОСП плити можна покрити практично будь-яким матеріалом: лінолеумом, плиткою, ламінатом.
  • Як матеріал для облаштування зовнішніх перегородок. Для цього можна використовувати плити класу OSB-3 оброблені герметизуючими речовинами і ретельно загрунтовані. Варто враховувати, що найбільш уразливі частини ОСП плити - її кромки і тому ці елементи потребують додаткової обробки. Зазор між кромками укладених ОСП плит рекомендується заповнити акриловим герметиком. Після проведення вище вказаних робіт, поверхню ОСП плити можна пофарбувати або покрити іншим оздоблювальним матеріалом.
  • Як матеріал для виготовлення внутрішніх перегородок. Внутрішні перегородки будинків можуть виготовлятися з ОСП плит, причому для цих цілей можуть застосовуватися плити класу OSB-2 і OSB-3.