Жниварка є однією з найважливішою складових частин комбайна, без якої неможливо було б зібрати зернові, ріпак чи соняшник. Окремі елементи жниварки дозволяють ефективно зрізати сільськогосподарські рослини та переносити масу всередину машини. Знання структури та функцій компонентів комбайна є важливим для того, щоб вчасно підготувати обладнання до збору урожаю та зменшити ризик неприємних поломок.

Що таке жниварка?

Жниварка є, без перебільшення, серцем комбайну. Придбавши жниварки зернові Sunfloro від українського виробника, ви отримаєте найсучасніший компонент машини, який ріже зерно та транспортує його до відповідної частини комбайна. Жниварка відповідає за якість зібраного врожаю, тому має бути міцною і стійкою, і, в той же час, дуже точною. 

Варто пам’ятати, що жниварку можна використовувати тільки під час збирання врожаю, тоді як під час виїзду в поле і повернення її необхідно демонтувати. Це пов’язано з тим, що комбайни з навісною жниваркою можуть мати ширину до 12 метрів і, рухаючись по дорозі, вони займали б не тільки власну смугу.

За що відповідає жниварка?

У конструкції жниварки є:

  • коса і ножі, що відповідають за зрізання рослин;

  • різні системи, що приводять машину в рух.

Ролики підтримують процес різання зерна і зменшують вібрації. Так звані пальці мотовила використовуються для подачі маси на похилий конвеєр і захисту врожаю від пошкоджень.

Бердянські жниварки sunfloromash можуть дещо відрізнятися залежно від виду рослин, які вони повинні збирати, але їх загальна функція залишається незмінною.

У ріпакозбиральних комбайнах жниварки повинні бути обладнані столом і додатковими бічними косами, що полегшить передачу врожаю. Крім того, необхідно встановити обмежувачі, щоб котушка не впала. З іншого боку, в соняшникових комбайнах часто в жниварки встановлюють подільники. Ці заходи використовуються для оптимізації процесу збирання рослин.

Чому важливо знати, як працює жниварка?

Завдяки характеру роботи жниварка може легко пошкодитися камінням та іншими перешкодами в полі. Завдяки знанням окремих елементів обладнання та його функцій можна правильно налаштувати параметри машини та замінити деталі на нові в разі їх виходу з ладу. Підготовка комбайна до роботи має вирішальне значення для збирання врожаю, тому не варто забувати про щорічне технічне обслуговування та змащування всіх частин жниварки.