Фрукти з власного саду набагато смачніші за ті, що продаються в магазинах. По-перше, вони не напхані непотрібною хімією при дозріванні. Щоб вони добре плодоносили, необхідно знайти якісні саджанці та правильно вирощувати. Смородина, малина, ожина або аґрус – які плодові чагарники варто вирощувати у своєму домашньому саду?

Вигідно придбати саджанці плодових чагарників ви можете зараз на сайті інтернет-магазину ТОВ «Кліома Сервіс»!

Аґрус багатий вітамінами

Аґрус на сьогоднішній день є найпопулярнішим сімейством плодових чагарників в Україні. До них відносяться, серед іншого:

  • Аґрус смородиновий – мало хто знає, що аґрус – це також смородина. Він має чудовий смак не тільки у сирому вигляді, але й у складі домашніх компотів та варення.
  • Червона смородина – відмінне джерело калію, вітаміну С та заліза. Її можна заморозити на зиму. Компот із червоної смородини має гарний колір та насичений смак.
  • Чорна смородина містить багато вітаміну С, тому рекомендується вживати варення з чорної смородини, особливо в період застуди та грипу. Регулярне вживання дозволяє заповнити дефіцит як вітаміну З, а й РР.
  • Біла смородина – трохи менш відома, ніж червона та чорна, але така ж смачна та корисна.

Чагарники агрусу добре почуваються на слабокислих і кислих грунтах. Більшість видів досить стійкі до морозів, тому смородина може плодоносити навіть прохолодною навесні. Вони люблять родючий, глинисто-піщаний ґрунт. Їх можна вирощувати у вигляді звичайного куща, але і як штамбова рослина. Великий вибір плодових чагарників можна знайти у пропозиції інтернет-магазину Кліома Сервіс.

Лісові ягоди у вашому саду

Інша група ягідних чагарників, особливо улюблених власниками будинків із садом, — це ті, що донедавна були звичайним явищем у більшості українських лісів. Перший приклад - малина та ожина. Їх найчастіше використовують для приготування соків та варення. У кулінарії та фітотерапії використовують не лише дрібні плоди, але й листя – настій є гарним засобом, що допомагає при анемії. Малина та ожина невибагливі рослини, добре почуваються в тіні і на сонці. Дещо краще вони можуть плодоносити на сонячному місці.

Коли мова заходить про лісових рослин, на думку, звичайно ж, спадає незабутній смак ягід. Лісові ягоди рідко висаджують у садах, тому що їх дуже складно вирощувати. Альтернативним рішенням є лохина американська або жимолість. Чорниця любить дуже кислий грунт з великою кількістю гумусу.