Одні батьки за державні садки, інші твердо кажуть: «Тільки приватні садочки!» Насправді, обидва типи споруд мають переваги і недоліки. Остаточне рішення має прийматися на основі того, що для нас найважливіше. Наше порівняння неодмінно допоможе вам у цьому.

Розмір групи - точка для приватних дитячих садків

Чим менша група, тим легше вихователям познайомитися з дітьми та зосередитися на їхніх індивідуальних потребах. У цьому аспекті безперечно лідером є приватний дитячий садок на сайті https://la-maluk.com.ua/obolon. Здебільшого це групи до 15 дітей, також можна знайти заклади з групами по 10. Натомість у державних садочках більше двадцяти малюків.

Літні канікули – домінує приватний дитячий садок

У державних дитсадках канікули в дошкільному закладі, які зазвичай тривають один місяць, є серйозною проблемою для батьків. За цей час батьки повинні знайти піклування про дитину, тобто провести відпустку «окремо» або розраховувати на допомогу бабусі. У випадку з приватними садками цієї проблеми немає – переважна більшість таких садків пропонують свої послуги протягом літнього періоду. При цьому діти, які проводять час на канікулах, нічого не втрачають від навчальної програми, оскільки вона не реалізується під час канікул.

Харчування - плюс для державних дитсадків

Переважна більшість приватних садочків користується послугами громадського харчування – можливо, працівники готують так званий «Запакований ланч», наприклад, бутерброди чи закуски. Для багатьох батьків це суттєвий недолік закладів. Державні дитсадки мають власну кухню, обіди видають одразу після приготування. Це безсумнівна користь.

Доступність – на користь приватних садочків

Щороку багато мам відчувають колосальний стрес через те, що їхня дитина не пішла в обраний державний садок . На жаль, державних інституцій у нас поки замало. У випадку з приватними садками цієї проблеми практично немає. За вищу ціну ми майже гарантуємо вільне місце в одному з прилеглих об’єктів.

Атракціони - плюс від приватних дитсадків

Недержавні інституції є конкуренцією один одному. Результат – змагання та організація все більше цікавих атракціонів для дітей. Діти мають доступ до басейну, театру, тематичних заходів тощо. Часто державні дитячі садки ставляться до них трохи менш вигідно.

Зверніть увагу – це, звичайно, не означає, що державні садочки простоюють і в них не відбувається нічого такого, що могло б задовольнити дітей та позитивно вплинути на їх розвиток! Буває, однак, що таких атракціонів стає менше.