У сучасній освіті слово STEM або STEAM означає міждисциплінарний підхід до методів навчання. Наука, технології, інженерія, мистецтво та математична освіта (STEAM) протягом останніх років була предметом багатьох дискусій у всьому світі. Спираючись на звичайне розуміння стем освіта надихає фахівців у сфері освіти додати художній вимір, літеру A (ARTS), яка означає широко зрозуміле мистецтво в навчальних програмах природничих наук. У 2011 році дослідники з університету Арканзасу провели дослідження за участю понад 10 000 студентів і майже 500 вчителів із понад 120 шкіл усіх рівнів, щоб вивчити вплив відвідування музею та навчання за допомогою досвіду запам’ятовування деталей.

Припущення було просте, перше відвідування музею було безкоштовним, якщо клас/школа хотіли ще раз відвідати, вони повинні були заповнити анкету протягом 3-8 тижнів після першого відвідування.

Результати проведеного дослідження  показали суттєві та вимірні зміни у запам’ятовуванні деталей окремих елементів експозиції. Правильні результати понад 70-80% були порядком дня, це дало загальний висновок, що одне відвідування музею може принести небувале зростання знань у традиційній освіті.

Дослідження показало, що студенти, які контактували з культурними закладами, як правило, мали вищий рівень залучення до навчання, кращі навички критичного мислення, приділяли більше уваги до деталей і були більш чуйними, ніж їхні однолітки. Звісно, ​​тут слід підкреслити, що відвідування музею, перегляд мультимедійних матеріалів на YouTube (ви легко знайдете всю базову програму з хімії чи математики) ніколи не замінять традиційного навчання, але вони будуть його цінним доповненням.

STEAM або STEM

Ми сприймаємо це буквально як переклад англійського слова art (ART), але ми повинні включити ширший контекст цієї номенклатури. На підтвердження тези наведемо переклади більш просунутих технологій: AR, VR, MR і XR та прогалини в номенклатурі:

  • VR (Virtual Reality) - віртуальна реальність - це реальність, створена на 100% комп'ютером (приклади - окуляри VR, комп'ютерні ігри),
  • MR (Mixed Reality) - змішана реальність, це елементи створені у вигляді голограми з елементами підтримки жестів (окуляри Microsoft Hololens),
  • AR (Augmented Reality) - доповнена реальність, у якій створені комп’ютером елементи (наприклад, покемони) накладаються на зображення, що відображається з камери пристрою,
  • XR (Extended Reality) є комбінацією AR та VR.