Сон грає для кожної людини найважливішу роль, адже у такому стані люди проводять третину свого життя. Відпочинок необхідний відновлення сил і зміцнення здоров'я. Правильно обраний матрац – гарантія міцного сну та щоденного відмінного самопочуття.

Чому важливі показники жорсткості та пружності?

Ортопедичні матраци мають попит і популярність у всьому світі. Вони мають величезну користь для здоров'я. Вироби завдяки своїм ортопедичним властивостям підтримують хребет у правильному стані, забезпечують оптимальні умови для релаксації тіла.

Ортопедичний ефект таких виробів тісно пов'язаний із показниками жорсткості та пружності. Дуже м'який виріб спричинить зайвий прогин хребта під час відпочинку, надто жорсткий — теж користі не принесе, тому що тиск на різні ділянки тіла виявиться збільшеним.

Виробники випускають вироби з урахуванням анатомічних особливостей людей різної статури та ваги різних ділянок тіла. Останній показник відіграє особливу роль у тому випадку, коли необхідно правильно вибрати матрас 180 на 200. Речі, виготовлені за принципом зонування забезпечують максимально комфортний відпочинок.

Матрац необхідно вибирати суто індивідуально

Існує 3 першочергові критерії, які треба враховувати при виборі виробів:

  • вік сплячого (чим старший відпочиваючий, тим м'якше має бути матрац);

  • анатомічні особливості організму та показники ваги;

  • рівень щоденного фізичного навантаження людини.

Тим, чий вік менший за 25 років, необхідно купити жорсткий матрац. У цей час життя йде формування кісткових тканин. Тому необхідно створення оптимальних умов підтримки м'язів і хребта в анатомічно правильному положенні.

Споживачам, чий вік 25-47 років, найоптимальніше купувати вироби для сну, що мають середню жорсткість. Такі матраци забезпечать ідеальне положення тіла під час відпочинку. Людям, чий вік 47+, треба віддавати перевагу більш м'яким виробам.

Про вагу та рівень фізичних навантажень

У виборі спального приладдя вага сплячого відіграє важливу роль. Людям, чия маса тіла 40–60 кілограм, потрібен м'який матрас 180х200 для облаштування спального місця. Найкращим вибором для такої категорії споживачів є матраци з кокосовою койрою.

Люди з масою тіла 60–90 кілограм (яка вважається середньої) — ширший вибір. Їм не протипоказані вироби із різною жорсткістю. Якщо показники ваги перевищують 90 кілограм, необхідно подбати про придбання жорсткого матраца.

Від рівня фізичного навантаження багато що залежить від життя. Щоденне фізичне навантаження треба враховувати і при доборі спального приладдя. Людям, які займаються спортом, усім, хто веде активний спосіб життя, необхідно відпочивати на жорсткіших матрацах.

Про секрети правильної покупки

Як показує практика: більшості споживачів відмінно підходять для комфортного сну вироби, що мають середню жорсткість. Придбання матраца – важливе питання. Не треба ставитися до нього байдуже та легковажно. Необхідно спробувати виріб на дотик, прилягти на нього, повернутись з боку на бік, зайнявши звичні для сну положення тіла. Правильно підібраний матрац – гарантія повноцінного відпочинку.