Штори можна використовувати як самостійний елемент декору інтер'єру, так і в поєднанні з іншими складовими. Згідно з порадами дизайнерів, за різновидами шторні тканини краще розподіляти таким чином:

  • для спальні: атлас, шовк, тафта, кашемір;
  • для вітальні: парча, оксамит, атлас, шовк, льон;
  • для спальні: льон, жаккард, шовк, атлас, тафта;
  • для дитячої: льон, тюль, сатин, бавовна;
  • для кухні: льон, ситець, тюль, сатин.

У світлій кімнаті можна повісити штори з тканини блекаут, жаккарда або щільного льону. Вікна на несонячному боці можна сміливо декорувати шовковими чи атласними портьєрами, не турбуючись про їхнє вигоряння від ультрафіолетових променів. Усі види тканин для штор – за посиланням.

Тканини для штор з візерунками використовуються найчастіше для гармонійного поєднання з іншими елементами інтер'єру – оббивкою меблів, шпалерами, диванними подушками тощо. Слідкуйте за тим, щоб однакових забарвлень було не надто багато, краще зробити основним кольором нейтральний, а до нього додати 2-3 яскравіших. Потрібно також пам'ятати, що тонка тканина утворює гострі вигини, тоді як важка драпірується в округлі складки.

Правила підбору домашнього текстилю

Ще кілька порад для правильного підбору та компонування шторної тканини з іншими виробами інтер'єру.

  • Для кімнати зі шкіряними чи лакованими дерев'яними меблями найкраще пасуватимуть оксамитові штори.
  • Для сучасних стилів – скандинавський, лофт, мінімалізм – чудово підходять штори з геометричним чи рельєфним малюнком.
  • У кімнаті з низькою стелею можна повісити подовжені штори на стельовому карнизі – задля візуального збільшення простору.
  • Традиційно на кухні штори поєднують зі скатертиною, у вітальні – з меблями або їх оббивкою, у спальні – з покривалом та декоративними подушками.

Сучасна шторна тканина настільки різноманітна, що нескладно підібрати найбільш підходящий варіант до будь-якого інтер'єрного стилю. За допомогою правильно обраних штор можна візуально збільшити простір, акцентувати певний колір, підкреслити особливості інтер'єру, надати йому яскравості або, навпаки, приглушити її.

Вибираючи тканину для портьєр, необхідно пам'ятати про її призначення: ізолювати від шуму, захистити від пилу, закрити від зайвих поглядів, підкреслити розмір та красу вікон, захистити від надмірного сонячного проміння.

І хоча штори повинні успішно виконувати покладені на них функції, але насамперед вони мають бути естетично привабливі для своїх власників.