Кожна людина прагне, щоб її житло було максимально привабливим та комфортним. Однією зі складових сучасного інтер'єру, як і раніше, залишаються фіранки. Вони прикрашають вікна, а також виконують певні функції залежно від потреб господарів. Наприклад, створюють необхідну прохолоду, захищають від прямого сонячного проміння, візуально розширюють простір. Штори та тюль можна пошити на замовлення, купивши відповідну тканину, або придбати вже готові комплекти - кому як більше подобається, і залежно від того, хто скільки часу й сил готовий витратити на оформлення вікон.

Обираємо колір фіранок

Одним із найважливіших показників під час вибору штор та тюлю є забарвлення. Шторні комплекти для спальні радимо обирати спокійних відтінків - сині, зелені, бордові, які сприятливо впливають на нервову систему і допомагають повноцінно розслабитися. Тюль до таких штор можна додати прозорий, мереживний, на колір – білий або на кілька відтінків світліший від портьєр.

Для кухні багато хто зупиняє вибір лише на тюлевій фіранці, проте краще додати штори, співзвучні за кольором до інших текстильних складових інтер'єру – скатертини, меблевої тканини тощо.

У зал чудово пасуватимуть ошатні портьєри з дорогої тканини - оксамиту, шовку, атласу, темного льону з вишивкою або рішельє. Дехто обмежується лише тюлевими фіранками, проте якщо вікна виходять на сонячну сторону, то без портьєр ніяк не обійтися.

Для дитячої кімнати пасуватимуть світлі та яскраві фіранки, зі строкатим забарвленням на відповідну вікові дитини тематику.

Купити якісні текстильні вироби, тканину або готові набори можна, перейшовши за посиланням.

Дизайн портьєр та тюлю для дому

Щодо вибору вигляду фіранок, то тут необхідно керуватися власним смаком та інтер'єрним рішенням приміщення. Наприклад, для спальні краще легкий і невагомий тюль, але водночас для сонячної сторони це має бути щільна тканина, яка затримує дуже яскраве світло. При північному розташуванні вікон без штор можна обійтися, обмежившись гарним тюлем.

Для любителів яскравого сонячного освітлення вибираються світлі відтінки, тонкий тюль-вуаль або сітка, а штори максимально натуральні, пастельні – льон, шовк, тонка шерсть з лавсаном.

Дуже зручне використання різних шторних аксесуарів, наприклад, підхватів, шнурів, затискачів, за допомогою яких можна регулювати ширину й довжину шторних та тюлевих полотен, створювати драпірування та м'які складки.