Вживання наркотиків - явище не нове, але в Україні, як і скрізь у Європі та світі, на ринку регулярно з'являються нові види наркотичних речовин. В основному це синтетичні наркотики, що виготовляються у підпільних лабораторіях.

Наркотик можна визначити як психоактивну речовину, яка впливає на тіло та мозок і може призвести до залежності. Розрізняють натуральні наркотики, що повністю складаються з природніх речовин або виготовлені з натуральних інгредієнтів (наприклад, кокаїн, канабіс) та синтетичні наркотики. Останні одержують із синтетичних хімічних інгредієнтів і зазвичай призначені для відтворення ефектів натуральних психотропних продуктів.

Таким чином, виробництво синтетичних наркотиків включає хімічні маніпуляції. Іноді вони виготовляються з кількох цілком легальних інгредієнтів, комбінація яких у результаті хімічної реакції створює речовини, що надають сильний вплив як на тіло, так і на розум.

Ці продукти продаються в інтернеті під цілком невинними назвами, такими як "солі для ванн", "ладан" або "добрива". Але насправді покупець отримує синтетичні каннабіноїди, метоксетамін, заміщені катинони, мефедрон, продукти із сімейства алкалоїдів, тощо.

Що таке Мефедрон

Мефедрон, також званий меф, мяу-мяу, субкока, М-Кет, є синтетичною речовиною, що імітує дію кокаїну, екстазі або амфетамінів. Залежність від мефедрону може бути дуже швидкою, а його токсичність іноді призводить до смерті.

Хімічна структура мефедрону (4-метилметкатинон, 4-MMC) нагадує структуру катинону, одного з активних інгредієнтів рослини, що росте в Африці, яка споживається через свої стимулюючі властивості. Зазвичай він продається в Інтернеті у вигляді білого порошку як "солі для ванн", "добрива для рослин" або у вигляді капсул або таблеток. Найчастіше його проковтують, іноді вдихають, вводять внутрішньовенно або анально.

Побічні ефекти прийому мефедрону можуть виявлятися з першого вживання: подразнення носових ходів, нав'язливе скрегочення зубами (бруксизм), сильний головний біль, лихоманка, пітливість, нудота, блювання, запаморочення, проблеми з серцем і т.д.

Вживання мефедрону може викликати психічні чи поведінкові розлади: параною, тривогу, агресивну поведінку стосовно себе чи іншим, втрату концентрації уваги, тимчасову амнезію, відчуття удару струмом у мозок.

Ці ефекти іноді зберігаються протягом кількох днів і можуть супроводжуватися сильною втомою, безсонням та анорексією.

Ви можете відчути непереборне бажання знову прийняти дозу через дуже короткий час після вживання попередньої. Це називається феноменом "тяги".

Регулярне вживання може супроводжуватися розвитком психологічних (параноя, депресія) або соматичних розладів, таких як звуження судин, розташованих під шкірою, що призводить до посиніння шкіри.

Вже відомі випадки смерті, що були пов'язані зі споживанням великої кількості мефедрону, ніж організм може витримати (передозування) але споживання мефедрону почалося відносно недавно, і його довгостроковий вплив досі погано вивчений.

У київській клініці “Рена” висококваліфіковані лікарі здатні допомогти людям зі синдромом залежності та будь якими психічними розладами.