Бронхітом називається група запальних процесів, що протікає у верхніх дихальних шляхах, а саме бронхах. Викликаний бронхіт може бути вірусною чи бактеріальною інфекцією. Тривалість бронхіту вірусного походження найчастіше не перевищує двох тижнів, тоді як бактеріальний бронхіт може протікати протягом 3-4 тижнів.

І вірусний, і бактеріальний бронхіт потребує своєчасного лікування, інакше можливе виникнення ускладнень, аж до пневмонії. Сьогодні ми детальніше розглянемо перебіг бронхіту, а також розповімо про ефективний сироп, який застосовується для лікування сухого та мокрого кашлю.

Як протікає бронхіт

У переважній більшості випадків бронхіт буває викликаний гострою вірусною інфекцією і виникає на другий-третій день захворювання. Супроводжувати бронхіту обов'язково буде кашель — відповідна реакція організму на запальний процес у бронхах. Бактеріальний бронхіт є наслідком приєднання бактеріальної інфекції та виникає на п'ятий-сьомий день захворювання.

Найчастіше бронхіт протікає по трьох стадіях. Спочатку у пацієнта спостерігається сухий, надривний та непродуктивний кашель, який завдає значного дискомфорту. Ця стадія виникає у момент поширення запального процесу у бронхах. Друга стадія супроводжується перетворенням сухого кашлю на мокрий, з рясним виділенням мокротиння. Це свідчить про те, що організм йде на поправку. Найчастіше бронхіт переходить у другу стадію на сьомий-восьмий день захворювання.

Після того як організм повністю позбувся мокротиння, настає третя стадія. Саме на цьому етапі повертається сухий кашель. Лікарі вважають його залишковим явищем, що виникає через подразнення бронхів, що ще збереглися. Ця стадія є фінальною, після чого настає повне одужання.

Як лікувати бронхіт

Для запобігання виникненню ускладнень бронхіт потребує комплексного лікування: у випадку з бактеріальним збудником, необхідна антибіотична терапія, а також низка інших препаратів. Одним з кращих засобів при бронхіті вважається сироп Бронхипрет® — препарат рослинного походження з високою ефективністю.

До складу сиропу Бронхипрет® входять екстракти плюща та чебрецю, які мають протизапальну, а також муколітичну дію. Плющ і чебрець розріджують мокротиння, пом'якшують напади кашлю, дозволяють пацієнту швидше відкашлятися та ефективно виводять слиз із бронхів.

Сироп дозволений для застосування дорослими та дітьми від двох років. Відсутність синтетичних компонентів, натуральний склад, а також висока ефективність роблять Бронхипрет® сироп одним з найпопулярніших препаратів від кашлю в Україні.