Зі збільшенням кількості обстрілів критичної інфраструктури в домівках українців стало часто пропадати опалення. Коли квартира під’єднана до централізованої котельної, що потребує електрики для роботи насосів, особливо сильно відчувається похолодання. Щоб не застудитися та не захворіти, слід подбати про хоча б невелике підвищення температури в житлових приміщеннях. 

Якщо є електрика

Коли центральне опалення не працює, але світло є, допоможуть нагрівальні прилади, які працюють від електрики. До найбільш ефективних належать електричні тепловентилятори, що не лише нагрівають повітря, але також створюють його рух кімнатою. Завдяки цьому приміщення швидше прогрівається. 

Також добре показують себе конвектори, керамічні на інфрачервоні нагрівачі. Щоб швидше зігріти приміщення, можна направити на них потік повітря з вентилятора. 

Якщо у вас є кондиціонер, ним можна скористатися для прогріву приміщення. Але лише за умови, що температура повітря не нижча за -7°C. 

Електрична духовка — ще один варіант обігрітися, якщо немає спеціалізованих приладів. Достатньо увімкнути духову шафу на мінімальний ступінь нагріву та відкрити її дверцята. 

Зважайте на те, що електричні прилади не можна накривати, класти на них будь-які речі. Також заборонено залишати увімкнені нагрівачі без нагляду. Тобто перш ніж покидати квартиру, слід вимкнути всі електричні прилади. 

Якщо світла нема

У квартирах, що мають газові кухонні плити, є варіанти зігрітися без електрики та опалення:

  • Більше пити та їсти гарячого. Це допоможе зігрітися зсередини. 
  • Нагріти на газу воду до температури близько 90°C, налити її у пластикові пляшки та покласти в ліжко, під ноги тощо. Якщо вода надто гаряча — обгорнути пляшки рушником. 
  • Також гарячу воду у великих пляшках можна поставити посеред кімнати. 
  • Використовувати природне тепло. Сонячні промені містять інфрачервоний спектр, який зігріває. У ясну погоду слід відкрити штори, щоб якомога більше сонця потрапляло до кімнати.
  • Утеплювати доступні поверхні. Якщо є килими, їх слід постелити на підлогу, повісити на стіни. Тканина має ворсинки, між якими утримує повітря та не дає холоду від перекриттів та стін потрапляти до кімнати. 
  • Закрити вентиляцію. У дуже холодні дні можна відчути, як з вентиляції на кухні та у ванній дме прохолодою. Щоб зберегти тепло у квартирі, можна прикрити вентиляційні отвори папером або тканиною. Але не забудьте потім прибрати їх, адже вентиляція дуже важлива для підтримки потрібного рівня вологості та свіжого повітря.
  • Більше рухатися. Якщо холод пробирає до кісток, рекомендується зробити кілька енергійних рухів руками, поприсідати тощо. 

Багато хто гріється, увімкнувши газові конфорки. Це ефективний метод, але небезпечний. Враховуйте, що не можна:

  • залишати увімкнену плиту без нагляду;
  • закривати двері до кухні, коли горить газ;
  • сушити над плитою речі.

Знаючи ці прості способи, ви зможете пережити холодні дні та спокійніше дочекатися відновлення роботи опалювальної системи.