Двотаврова металева балка є одним з найпоширеніших видів металопрокату, що активно застосовується у промисловому виробництві та будівельної індустрії.

Які можна обрати і застосувати на виробництві види балок

Металеві балки розподіляють на два великих різновиди: із внутрішнім нахилом сторін та без нього. Існує і ще два різновиди, що застосовується у промисловості та на будівництві – балки із паралельним розташуванням бічних сторін. Є і спеціальні двотаврові балки – для підвісного транспорту та для кріплення у шахтах. За окремим замовленням можуть бути виготовлені балки за спеціальними технічними умовами. Найбільше поширення отримали балки із нахилом бічних сторін та паралельним їх розташуванням. Саме про них ми розкажемо детальніше.

Компанія “Тонмет Холдинг” пропонує широкий вибір металевих балок та іншого металопрокату для промислового виробництва, виконання ремонтних та будівельних робіт. Компанія може запропонувати широкий асортимент виробів від заводів, що виготовляють металопрокат належної якості.

Менеджери компанії допоможуть у придбанні необхідного обсягу металопрокату з відвантаженням зі складу підприємства або із транспортуванням металопрокату у населений пункт замовника. “Тонмет холдинг” пропонує оптовий продаж металопрокату за оптимальними цінами та в необхідних для виробництва, обсягах.

Найважливіші показники балок: заглянемо у специфікацію

Під час придбання двутаврової балки, варто звертати увагу на деякі параметри, які можуть мати суттєве значення під час виготовлення промислової продукції або формування будівельного каркаса.

Серед таких важливих показників слід зазначити клас точності виготовлення балок. Клас точності маркують двома літерами:

  • Б – підвищеної точності у розмірах та товщині;
  • В – звичайної базової точності.

У специфікації балок зазначають також деякі параметри, що впливають на розміри та геометричну форму. А відповідно – впливають на застосування відповідного металопрокату:

  • загальна висота однієї зі сторін;
  • ширина сторони;
  • товщина сторони;
  • кут нахилу сторони;
  • показник зміщення;
  • кривизна стінки.

Двутаврові балки можуть мати загальну довжину від двох метрів до 24 м. Під час оформлення замовлення можна визначити довжину балки, яка буде відповідати мірній довжині або кратній мірній довжині.

Треба також зазначити, що стандартами регламентується відхилення маси балки на метраж. Максимальні допустимі показники відхилення мають складати від +3% до -5% ваги на 1 метр. Ці відхилення в цілому регламентується максимальними відхиленнями, що встановлюються на довжину, ширину та товщину балки відповідно до державних стандартів.

Де використовують балки в будівельній сфері

Балки є надзвичайно популярним конструкційним матеріалом для виготовлення несучих конструкцій. Завдяки унікальним властивостям, такі балки можуть бути горизонтальними, похилими, в деяких випадках – вертикальними. Такі металеві балки поєднують в собі технологічність з'єднання і водночас високу механічну міцність.

Найширше застосування балки отримали для спорудження каркасів будівель і промислових споруд, а також як елементи різноманітних складських та виробничих потужностей.

Двотаврові балки використовують для будівництва транспортної інфраструктури:

  • облаштування доріг;
  • пішохідних переходів;
  • ремонт і будівництво естакад, мостів;
  • встановлення обмежувальних об'єктів та захисних споруд.

Активне застосування балок також відбувається під час будівництва ангарів, сховищ, гаражів та інших місць для зберігання і обслуговування машин і механізмів.

Використовують балки як елементи для збирання кранів, різноманітного обладнання для транспортування готової продукції чи напівфабрикатів. Широко застосовують двутаврові балки у приватному будівництві та спорудженні житлових масивів.