Боєприпаси, що начинені білим фосфором є найбільш небезпечними у світі. Температура горіння фосфору досягає 800 градусів. Суміш з боєприпасу здатна розповсюджуватися на значні території. Бомба за своєю дією дещо нагадує напалм.

Білий фосфор – є гарантією довготривалого горіння предметів, що знаходяться довкола. Він дуже погано гаситься, тому бомба здатна вщент випалити великі площі і заподіяти шкоду усьому живому. Людина, під час небезпеки застосування фосфорної бомби, обов’язково повинна знайти гарне укриття, якщо у неї немає змоги виїхати за межі влучення. Навіть якщо хтось знаходиться в надійному захищеному закладі Bizsreda, намагаючись відволіктись від жаху що відбувається навколо, він повинен попіклуватися про себе.

Чи дозволені бомби

В результаті дії високих температур фосфор спричиняє людині болісні і достатньо тяжкі тілесні ушкодження. Тільки вдихання парів приводить до опіку легень. Протокол Женевської конвенції від 1977 року забороняє застосування фосфорних бомб. Тим часом Росія запускає бомби під час бойових дій, ймовірно з метою залякування населення та психологічного тиску.

МОЗ України повідомляє що необхідно робити коли частинки фосфору падають на шкіру та потрапляють у дихальні шляхи. Перш за все не варто ігнорувати сигнали повітряної тривоги, адже фосфор – дуже небезпечна речовина, котра в більшості випадків призводить до смерті.

Правила поводження та надання першої допомоги

Під час обстрілу фосфорними бомбами треба терміново лишити ймовірне місце ураження або спуститися у підвальне приміщення, бомбосховище. Відразу викликати карету швидкої допомоги, якщо є поранені та надати їм першу медичну допомогу. Виконувати всі без виключення маніпуляції варто в спеціальних захисних рукавичках.

При потраплянні фосфору на шкіру діяти наступним чином:

  • терміново зняти весь одяг з постраждалого. Намагатися робити все обережно і не торкатися руками білого фосфору;
  • промити великою кількістю проточної води найбільш постраждалі ділянки;
  • прикрити поранення вологою тканиною (серветкою чи бинтом);
  • недопустиме нанесення будь-яких ліків на опік;
  • не залишати пораненого наодинці і підтримувати його фізичний та психологічний стан.

Дії у разі вдихання парів фосфору:

  • у разі порушення дихання необхідно допомогти постраждалому знайти оптимальне положення і гарантувати прохідність дихальних шляхів;
  • не залишати постраждалого самого.

При потраплянні білого фосфору в очі варто:

  • промити очі великою кількістю проточної води: тривалість маніпуляції має бути не менше 15 хвилин;
  • покласти вологий компрес (тканину, серветку, бинт) задля попередження повторного займання фосфору;

При опіку фосфором лікарі забороняють обробляти уражену ділянку содою чи содовим розчином.