Для багатьох чоловіків рюкзак — незамінна частина гардеробу та постійний аксесуар. Вони мають широкий спектр застосування. Їх можна носити кожен день для повсякденних завдань, на роботу, спортивні заняття і навіть для подорожей. Таке навантаження висуває серйозні вимоги до якості виробу. Хороші рюкзаки носяться довго і добре виглядають. Але знайти модель високої якості не завжди легко. Добре, що є перевірені інтернет-магазини чоловічих сумок, такі як bagtone.ua , де вибір пристойних варіантів досить великий.

Однак, окрім початкової якості, на зовнішній вигляд рюкзака впливає ще й догляд за ним. І далеко не всі знають, яким він має бути.

У цій статті ми розглянемо, як доглядати чоловічий рюкзак, щоб він довго зберігав свій первісний вигляд і залишався функціональним довгі роки. Розглянемо методи очищення та зберігання, а також нюанси догляду за металевими деталями та шкіряними виробами. Торкнемося і моделей із вбудованими приладами (підзарядкою, наприклад).

Правила догляду багато в чому залежать від матеріалу рюкзака, а також його конструкції. Якщо ви ще не обрали модель, радимо перейти на сторінку https://bagtone.ua/muzhskie-ryukzaki/ та познайомитися з актуальним асортиментом.


4 кроки для догляду за рюкзаком

Перший крок — це очищення. Рюкзаки експлуатуються нами щодня, тому очищення їм потрібне регулярне. Для цього використовуйте м'які тканини, змочені у воді, а також губки без твердих поверхонь або щіточки. Більш грубі інструменти використовувати не можна, оскільки є ризик пошкодити матеріал.

М'якими матеріалами можна протерти рюкзак. Складні забруднення прибираються шляхом запрання. Використовувати миючі засоби можна, але вони мають бути підібрані за типом тканини, з якої пошитий рюкзак.

Після обробки виріб потрібно просушити. Можна зробити це на свіжому повітрі, наприклад, на балконі або ж за допомогою теплого повітря з фена. Уникайте прямого знаходження під сонячним промінням, щоб колір рюкзака не вигорів, а шкіряні деталі не зіпсувалися.

Другий крок — догляд за металевими елементами. До них відносяться блискавки, гачки, різні кріплення. Згодом вони можуть покриватися корозією, яка з'являється через невеликі пошкодження і скупчення вологи внаслідок неправильного догляду. Іноді перевіряйте всю фурнітуру і за необхідності обробляйте її антикорозійними засобами.

Третій крок — регулярне провітрювання. Воно необхідно, щоб уникнути неприємних запахів всередині виробу. Для цього потрібно прибрати всі речі з рюкзака, протерти його всередині та зовні та у відкритому положенні повісити на свіжому повітрі. Також обов'язково робіть це, якщо рюкзак намок під дощем або з іншої причини, щоб не дати розвинутись плісняві.

І, нарешті, четвертий крок — зберігання аксесуарів, що відповідає правилам. Для рюкзака підходять лише сухі місця із середньою температурою. Матеріал у такому разі зберігає свої властивості, пліснява та запахи не утворюються. На тривале зберігання рюкзак краще сховати в мішок або пакет, щоб на ньому не накопичувався пил та бруд.

Догляд за шкіряними виробами

Окремої уваги варті рюкзаки з еко-шкіри або із вставками із цього матеріалу. Він досить ніжний і потребує особливого догляду. Найкраще очищати його спеціальними засобами для шкіри, не використовувати абразивні засоби та хімію. Для обробки підходить м'яка тканина та спеціальні щіточки для шкіри.

Існують спецзасоби для протирання шкіри, наприклад, кондиціонери, які роблять її м'якшою та еластичнішою, а також надають приємного блиску або, навпаки, матовості. Якщо є можливість, використовуйте їх.

Догляд за рюкзаками із вбудованими електронними пристроями

Якщо у виробі передбачена батарея, бездротова зарядка, ще якісь прилади з мікросхемами або дротами, його не можна прати, піддавати високим температурам і підвищеної вологості. Їх потрібно доглядати часто, щоб своєчасно прибирати забруднення і вони не в'їдалися в матеріал. Суха обробка підходить краще, ніж волога, але при складних плямах можна забирати їх точково.

В результаті, ви отримаєте гарний виріб, який довгі роки радуватиме вас своїм зовнішнім виглядом. Крім того, ретельний догляд зберігає функціональність рюкзака. Вчасно забираючи забруднення та корозію, а також правильно зберігаючи аксесуар, ви отримаєте вірного супутника у своїх повсякденних справах. Але завжди пам'ятайте, що турбота про портфель, що сподобався, починається ще з моменту його покупки. Вибирайте тільки якісні моделі у перевірених магазинах та завжди враховуйте матеріал під час догляду.