Багато компонентів в організмі людини пов'язані між собою, тому коли трапляється нестача одного з них, то це може призвести до погіршення стану здоров'я. Характерний приклад – вітамін D3, який виробляється організмом під дією ультрафіолету. Без нього нормально не засвоюється кальцій, тому починаються проблеми с кістками, м'язами, страждає імунітет. Норми споживання Вітаміну D3 дотримуються доволі рідко. Не всі люди мають змогу знаходитись під відкритим небом у сонячну погоду. Як виправити проблему дефіциту вітаміну D3? Розберемось разом.

Який рівень вітаміну є нормальним?

Універсальної формули тут нема. Тобі потрібно проаналізувати індивідуальні потреби організму і врахувати свій вік. Вчені визначили рекомендовану дієтичну норму вітаміну D3, що означає рівень споживання на добу під потреби здорових людей. Розуміння цих пропорцій достатньо для коригування свого раціону. Дієтичні норми відповідно від статі та віку виглядають так:

  • Дітям до 12 місяців на добу треба 10 мкг вітаміну D3.
  • Від 14 до 18 років треба споживати 15 мкг.
  • Від 19 до 50 років варто споживати також 15 мкг.
  • Після 70 років доза доходить до 20 мкг.

Відповідь, кому потрібен вітамін D3, є такою, що скоріше важко знайти, кому не потрібен даний вітамін. Навіть коли ти можеш собі дозволити приймати сонячні ванни, далеко не факт, що в організмі достатньо необхідних вітамінів. Споживати в адекватних кількостях зазначені вітаміни потрібно навіть під час вагітності чи лактації. Визначити індивідуальне дозування тобі допоможе лікар після консультації та отримання результатів аналізів.

Проблеми нестачі вітаміну D3

Якщо у людини без особливих причин та передумов починається втрата апетиту, зниження ваги, є постійні депресії, трапляються переломи кісток, є ознаки ламкості волосся, регулярні захворювання, то варто визначити рівень вітаміну D3. Дізнатись відповідь можна після аналізу крові. Хоча заздалегідь купити вітаміни Д3 в капсулах корисно для людей в групах ризику:

  • Немовлята, що знаходяться на грудному вигодовуванні.
  • Люди, що мають обмежений доступ до сонячних променів. Це ті, хто працює на закритих об'єктах, хто носить закритий одяг.
  • Особи старшого віку, що мають вікові зміни, проблеми зі шкірою, збіднений раціон.
  • Люди з надмірною вагою.

Ще у даному контексті можна згадати про тих, хто має захворювання кишківника. Заявлена користь вітаміну D3 говорить про те, що подібні добавки у капсулах будуть дуже потрібні тим, хто не може приймати молочні продукти.

Як можна покрити дефіцит вітаміну D3?

Для підтримки наявного рівня вітамінів D3 в організмі, треба з'їсти багато лосося, молока, яєць, сардин. З об'єктивних причин, зробити це неможливо, тому що стільки в день ніхто не їсть. Логічно шукати в продажу вже готові вітаміни D3 в капсулах. Встановлені показання до застосування вітаміну D3 будуть зазначені після візиту до лікаря та здачі необхідних аналізів.