Мережа українського оператора поштових і логістичних послуг Meest www.meestposhta.com.ua представлена 3500 відділеннями. Майже 2500 із них орієнтовані на видачу посилок до 10 кг. Понад 1000 – працюють із замовленнями до 30 кг. Решта – це вантажні поштові термінали, де приймають і видають відправлення без обмежень за вагою та габаритами. Проте, відправляючи посилку, слід знати не лише її фактичну вагу. У сфері зв’язку використовують інші поняття. Розберімося разом, для чого використовується та як розрахувати об’ємну вагу.

Що таке об’ємна вага посилки?

У галузі зв’язку використовують таке поняття як «об’ємна вага», щоб виміряти витрати, пов’язані з її доставленням. Існує певна формула розрахунку об’ємної ваги. Калькулятор для поштової математики:

  • Довжину посилки (в сантиметрах) множимо на ширину.
  • Отриманий результат множимо на висоту (тобто дізнаємося об’єм предмета).
  • Ділимо результат на 5000.

Результат буде в кілограмах. Саме його використовує компанія Meest Пошта.

Якщо посилка йде з-за кордону, у країні відправлення можуть використовувати фунти. В такому випадку величини множимо в дюймах і ділимо на 136.

За міжнародними стандартами вантажоперевезень, діє таке правило: якщо вантаж у 167 кг займає більше ніж 1 куб. м, рахунок виставляють за об’ємну вагу.

На що впливає розрахунок об’ємної ваги та як зекономити?

Щоб зрозуміти, навіщо та коли використовують не фактичну вагу, а об’ємну, наведемо простий приклад. Не всі предмети однакової маси є однаковими за габаритами. Один кілограм сіна, вати чи іншого матеріалу, котрий має низьку щільність, матиме вигляд значно більший, ніж кілограм солі чи кілограмовий шмат заліза. За своїми габаритами така посилка буде громіздкою. Для її надсилання знадобиться упаковка великих розмірів. Відповідно, легкий вантаж займе більше місця, а пересилання вартуватиме дорожче через об’єктивні чинники. Тому поштові служби проводять оцінку замовлень за найбільшим показником.

Як же оптимізувати витрати на пересилання габаритних речей? Крім коробів, для доставлення крупних замовлень під час пакування можуть використовуватися палети – дерев’яні піддони, на які встановлюють окремі коробки, формуючи одне відправлення. Вони є різними за своїми параметрами – можуть бути на 500, 750 і 1000 кг.

Враховуйте ці поради, щоб отримувати від покупок лише задоволення, не полегшуючи при цьому занадто свої гаманці.