Всього одна рослина може створити феєричну атмосферу на ділянці біля будинку. Гортензія широко використовується ландшафтними дизайнерами для оформлення територій навколо котеджів. Кущ цвіте з ранньої весни до пізньої осені, випускаючи пишні бутони різноманітних кольорів, даруючи естетичну насолоду власникам садиби та гостям. Його надзвичайна краса не стає завадою для створення композицій з іншими рослинами, тому її можна садити окремо, групами, як живу огорожу, так і на клумбах. Саджанці волотистої гортензії швидко приживаються та добре переносять зимові погодні умови.

Оформлення зон у дворі та перед парканом

В'їзна частина ділянки є візитівкою, тому її вигляд має велике значення. Гортензії тут можна посадити на будь-якому пустому просторі, навіть якщо освітлення цієї зони є розсіяним. Вони добре поєднуються з деревами, що мають округлу крону. У дворі кущі висаджують у палісадниках та біля сходів ґанку. Коли вони досягають у довжину великого розміру, їм встановлюють опори.

Гортензії підходять для оформлення зон відпочинку. Жодна рослина не може конкурувати з ними, бо вони найбільш привабливі, не вибагливі у догляді, а період цвітіння продовжується понад 3 місяці. Саджанці гортензії для оформлення ділянки слід купувати у садових центрах. Якість посадкового матеріалу має бути відстежена за такими показниками:

  • розвинена коренева система, добре зволожена;
  • наявність 2 та більше пагонів;
  • відсутність ознак ураження хворобами.

Придбання саджанців у надійних постачальників та дотримання агротехніки забезпечать приживання гортензій на місці, де вони будуть рости.

Базові аспекти догляду та вирощування

Декоративні рослини — прикраса подвір'я або саду. Обираючи для посадки гортензії, слід мати уявлення про те, як забезпечити їм сприятливі умови. Кущам потрібен ґрунт з кислою реакцією, добре дренований та завжди вологий. Якщо ці умови не виконати, рослини не зможуть добре вегетувати та пишно цвісти.

Вибагливість до стану ґрунтосуміші також вимагає його підживлення. Нестача корисних речовин одразу стає помітною. Бутони гортензій стають дрібнішими, втрачають яскравість забарвлення. Органічні та мінеральні добрива вносять протягом усього сезону за схемою, що запропонована виробниками обраних засобів.

Задля пишного цвітіння рослини потребують обрізки. Восени видаляють сухі та зайві пагони, а також ті, що випускали бутони цього року. Методика виконання процедури залежить від сорту. Деякі гортензії вимагають обрізки навесні. Також після зимівлі потрібно видалити гілки, що підмерзли, можна відкоригувати висоту куща та зосередити надходження корисних речовин до міцних пагонів, зрізавши слабкі.