Ірпінь – це мальовниче місце неподалік Києва. Не дивлячись на те, що туристи для своїх подорожей обирають відвідування української столиці, все ж є цікаві місця в Ірпені які також заслуговують уваги. Про них і поговоримо у сьогоднішній статті.
Музей краєзнавства
Експозиції включають діораму «За мотивами річки Ірпінь», «Археологічні знахідки», «Життя в Пріірпенні в історичному контексті», «Місцеві в роки Другої світової війни», «Приірпення після війни», «Сучасне Приірпіння», «Культурно-мистецька спадщина Приірпення».
Дім письменників Чоколова
Будівля, де розташований творчий центр Спілки письменників України в Ірпені, знаходиться на місці колишньої дачі Чоколова – представника дріжджової промисловості та старости Київських купецьких зборів. Назва київського району Чоколівка дана на його честь. Побудована на початку XX століття в стилі неомодерна, дача нагадує потопаючий у казковій атмосфері будиночок.
З ініціативи поета Івана Гончаренка у 1935 році на території дачі Чоколова виник Будинок творчості радянських письменників, де проживали та працювали відомі літератори, включаючи О. Твардовського, О. Довженка, М. Стельмаха, П. Тичину, М. Бажана, О. Вишню, А. Гончара, М. Рильського та інших.
Парк дерев'яних скульптур «Покровський»
Парк дерев'яних скульптур «Покровський» в Ірпені, відкритий у 2016 році на вулицях Покровська та Котляревського, є колекцією авторських дерев'яних скульптур різних сюжетів, створених майстрами з усієї України. Серед них можна побачити фігури тварин, птахів, козаків, ангелів, міфічних істот, а також персонажів відомих казок та мультфільмів. Центральним елементом ансамблю є скульптура ангела із дитиною на руках. Це місце є привабливим як для місцевих жителів, так і для відвідувачів міста, які насолоджуються проведенням часу тут.
Будинок графині Уварової
Будинок графині Уварової, збудований фабрикантом Стептером на початку XX століття, має привабливу архітектуру з романтичною вежею та флюгером. Після покупки маєтку графинею Уваровою тут було створено затишний куточок із різноманітними рідкісними рослинами та деревами цінних порід, а також фонтаном та гравійними доріжками. За радянських часів у будинку відкрилася школа, де навчався письменник В. Підмогильний, а зараз це Музей історії та культури «Уварівський дім», що включає виставкову залу. Місце заслуговує уваги, оскільки його архітектура дійсно вражає.
Пам'ятник Алієвій
Встановлений у 2004 році на прохання та за рахунок азербайджанської громади Пріірпенья, пам'ятник академіку Заріфі Азіз кизи Алієвій, дружині президента Айзербайджану Гейдара Алієва, був створений Гурбановим Сейфаддіном Алі огли та архітектором В. А. Раком.
Пам'ятник на місці садиби художника Ф. Г. Кричевський
Встановлений у 1980 році на місці, де у 1944-1947 роках проживав Федір Григорович Кричевський за рішенням адміністрації та парторганізації Київського художнього інституту, пам'ятник є стелою, виконаною з білого мармуру. Його висота 2 метри ы на ньому викарбуваний профіль та роки життя художника. Автором є Б. М. Піаніді.
Федір Григорович Кричевський (22 травня 1879 – 30 липня 1947) був українським художником, який обіймав посаду першого ректора Української академії мистецтв. Він також був професором у Київському художньому інституті та отримав звання заслуженого діяча мистецтв УРСР у 1940 році.
Звісно, Ірпінь це не столиця, і визначні місця в Києві в рази унікальніші та яскравіші, проте дане місце користуються популярністю серед подорожувальників не менше. Тому обов’язково відвідайте перераховані локації в Ірпені. Вони вразять вас своєю красою та унікальністю! Гарної подорожі!