Безпілотний літальний апарат з чотирма роторами, розташованими на кінцях крил у формі хреста називають квадрокоптер. Це пристрій забезпечує досить велику підіймальну силу та стабілізацію польоту. Такі літальні апарати відрізняються маневровістю та стабільністю польоту. 

Основні винаходи, які вплинули на індустрію розвитку квадрокоптерів 

Перший аналог таких пристроїв було винайдено у 1907 році. Модифіковані дрони з декількома роторами почали з'являтися вже у 60-х роках 20 століття. Їх розвиток продовжується і сьогодні.

 

Станом на 2024 рік можна з упевненістю сказати, що на розвиток дронів з декількома роторами вплинули наступні фактори:

  • IMU блоки;
  • GPS модулі;
  • безщіткові електродвигуни;
  • літій-полімерні акумулятори;
  • програмне забезпечення для автоматичного пілотування.

IMU блоки

Це акселерометри та гіроскопи. Завдяки їх використанню мультикоптер та квадрокоптер стали точно визначити своє положення та орієнтацію в просторі. Ці технології значно покращили стабільність і маневровість потужних функціональних дронів. 

GPS модулі 

Завдяки використанню такої технології мультикоптери стали визначати своє положення з великою точністю. З'явилися нові можливості для автоматичного управління дронами. Сучасні квадрокоптери, зі встановленим GPS модулем, здатні виконувати складні завдання, у тому числі автоматично планувати свій маршрут польоту навіть при несприятливих погодних умовах. 

Безщіткові електродвигуни

Впровадження таких елементів у конструкції безпілотних літальних апаратів дало змогу отримати наступні результати:

  • збільшити тривалість польоту;
  • збільшити потужність та вантажністю дрона;
  • зробити мультикоптер більш маневровим.

Літій-полімерні акумулятори

Використання зазначених батарей змінило сферу БПЛА. Тепер дрони стали біль енергомісткими навіть при не великій вазі. Сучасні мультикоптери з літій-полімерними акумуляторам здатні літати більше 2-х годин поспіль, переносячи на собі вантаж з вагою до 7 кілограмів. 

Програмне забезпечення 

Мова йде про софт для автоматичного пілотування та швидкої обробки отриманих даних. Це програмне забезпечення дозволяє квадрокоптерам виконувати завдання без участі оператора. Серед таких можливостей дронів з передовим програмним забезпеченням можна виділити: автоматичне повернення до місця зльоту, обхід перешкод, циклічне повторення пройденого маршруту. 

Інші корисні технології

Серед таких виділяють SLAM. Це одночасна локалізація та картографування. Вказана технологія дозволила мультикоптерам створювати 3D карти навколишнього середовища, формуючи їх в режимі реального часу. SLAM значно покращила здатність дронів орієнтуватися у просторі, знаходячись в складних погодних умовах. 

 

Крім цього варто зазначити модульні конструкції. Вони дозволили з легкістю змінювати компоненти дрона, адаптуючи його до різних завдань. Став простішим і процес проведення ремонту дронів, розширився спектр їх застосувань.