Використання штрих-кодів у компанії залежатиме, серед іншого, від розміру підприємства. У той самий час, використання штрих-кодів у багатьох компаніях, включаючи підприємства малого та середього бізнесу, обумовлено вимогами ринку. Штрих-коди дозволяють ідентифікувати продукцію:

 • зручно;
 • швидко;
 • однозначно.

 

Це дозволяє забезпечити набагато професійніше обслуговування клієнтів, яке здійснюється автоматично. Крім того, штрих-коди дозволяють збирати багато інформації про товари. При цьому доступ до такої інформації про продукцію можливий як на окремих етапах руху товару, так і на зберіганні.

Введення штрих-кодів

Штрих-коди можна наносити у різний спосіб.

 1. По-перше, це може відбуватися вже на етапі виробничого процесу, коли штрих-коди розміщуються у вигляді відбитків на упаковці.
 2. По-друге, можна створювати коди та виробляти етикетки, які можна розміщувати на виробничих лініях.
 3. По-третє, таке електронне маркування може наноситись при прийомі товару складом чи магазином. При цьому існує можливість використання функції облікових платформ створювати коди автоматично.

 

Компанії, що впроваджують штрих-коди

Якщо ви хочете впровадити штрих-коди у своїй компанії, необхідно вибрати не тільки обладнання, а й підприємство, яке надасть послуги із впровадження автоматизованої системи обліку.

Правильний вибір дозволить отримати рішення, що відповідають очікуванням користувачеві по використанню штрих-кодів. Сучасне програмне забезпечення надасть функціонал для введення та зчитування даних, що містяться у штрих-кодах та для їх подальшої обробки.

Використання штрих-кодів

Штрих-коди використовуються на багатьох підприємствах, у різних сферах бізнесу.

 1. Вони практично незамінні в магазинах, де штрих-коди допомагають донести до покупців інформацію про продукт.
 2. На складах використовуються штрих-коди, що дозволяє суттєво покращити керування складом.
 3. Штрих-коди також впроваджуються підприємствами, які хочуть отримати переваги, пов'язані, зокрема, з усуненням помилок під час ідентифікації товарів.

 

Штрих-коди допомагають забезпечити оптимізацію роботи на окремих етапах логістичного процесу на підприємствах. Замовлення в компаніях з використанням штрих-кодів можна робити значно швидше за рахунок легкого збору даних про замовлення на конкретну продукцію, прискорення надходження або видачі товарів, а також проведення інвентаризації.

Який інструмент повинна надати автоматизована платформа обліку на підприємстві?

Можливість використання штрих-кодів — це необхідна в наш час складова обліку і контролю товарообігу на підприємстві у контексті загального управління підприємством. Тому програма, яка забезпечує обробку кодування, повинна мати певні функції. Варто окремо зупинитися на деяких з них.

Можливість призначати штрихкод автоматично

При прийманні товару на складі чи в магазині нерідко виникають ситуації, коли поступає новий товар, який ще не внесено в базу даних. Тоді функція автоматичного призначення коду буде корисною і допоможе швидко провести необхідні операції.

Розробка шаблонів і виготовлення етикеток

В більшості облікових систем передбачений алгоритм розробки дизайну етикетки користувачем. Підприємці, особливо ті, хто зайнятий у сфері роздрібної торгівлі, прагнуть придати етикеткам унікальний вид. Вони можуть також розмістити на них додаткову, корисну для споживача інформацію. Це може:

 • ціна товару;
 • його вага;
 • кінцевий термін придатності и т.п.

Можна також не втрачати час на “творчість”, а скористатися стандартними шаблонами системи.

Резюме

Необхідність запровадження автоматичного обліку товару не викликає сумнів навіть у малому бізнесі. Але досягти високої ефективності роботи цієї технології можна тільки використовуючи надійну облікову систему з достатньо розвинутим функціоналом.

Тому, запроваджуючи автоматичний облік та маркування товарів, слід ретельно вивчити наявну пропозицію програмних продуктів такого типу та отримати консультацию спеціалістів з цього приводу.