• Головна
  • Гостомель відроджує ярмаркові традиції
12:15, 12 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Гостомель відроджує ярмаркові традиції

У Гостомелі селищна влада планує відновити ярмаркові традиції. Про це повідомляється на офіційному сайті Гостомельської селищної ради.

Зокрема, рішенням виконкому започатковано проведення ярмарків, виділено 9 ярмаркових локацій у різних районах селища. Пілотним проектом започатковано ярмарковий майданчик біля перукарні «Шарм» в районі склозаводу. Минулої п'ятниці відбувся вже другий ярмарок, які триватимуть щоп`ятниці протягом місяця з метою вивчення громадської думки.

На ярмарковому майданчику були представлені різні види продуктів: особливо тішать продукти домашнього виробництва, як от сири, домашня птиця, а також мед. Причому ціні на нього нижчі від ринкових — від 60 грн, також є лікарські засоби з продуктів бджільництва.  Багато м’ясних виробів, овочів і фруктів.

Заглянемо в минуле ярмаркування

Це було багатолюдне, багатобарвне видовище, не лише мiсце купiвлi-продажу, а й усіляких розваг. Побувати на ярмарку означало «вийти на люди». У Гостомелі ярмарки проходили вздовж вулиці Свято-Покровської, аж до церкви. Там, де сьогодні стоять лавочки в сквері, колись були торгові полиці, на яких продавали різноманітний крам. Також було багато живого товару: продавалися коні, корови, свині й птиця.

Більшість ярмарків відбувалися на православні свята, у нашому селищі — на Покрову Пресвятої Богородиці, а також Дмитра. Але, як свідчать спогади старожилів, описані в книзі Галини Осадчої, також і в інші дні, наведемо уривок про гостомельський ярмарок із книги краєзнавця: «У центрі Гостомеля, на містечку, кожної суботи і неділі збирався великий базар, а на свято Покрови — 14 жовтня і Дмитра — 8 листопада, відбувались величезні ярмарки. Дідусь розповідав, що за його пам'яті в Гостомелі часто збирались ярмарки, а не тільки на свято Покрови і Дмитра. Завдяки Магдебурзькому праву волосній управі було дозволено назначати дні ярмарків без оформлення патенту. На ярмарок приїжджали люди з прилеглих сіл. Щоб зайняти місце, звечора їхали з Блиставиці, Озер, Мироцького і з інших сіл зі своїм товаром. Ночували на возах. Чого тільки не було на тих ярмарках! Коні, корови, телята, свині, овечки, домашня птиця, різне домашнє збіжжя від діжок, діжечок, цебрів і бодень до коромисла, рубля з качалкою, ложок, жлукт. А скільки було різних свистків і свистульок, а різного печива і солодощів! Я пам'ятаю ті галасливі ярмарки, переповнені людьми і всячиною. Бувало і таке, що деякі з продавців зранку уже співали. Дідусь згадував, що в давні роки річка Ірпінь була дуже повноводною, а тому з Києва на човнах приїжджали в Гостомель на ярмарок купці з товаром. Приблизно о третій годині дня починали роз’їжджатись з ярмарку. У Гостомелі Покрова була престольним празником, а тому всі, хто мав родичів у Гостомелі, від'ярмаркувавши, їхали в гості до рідні. І до нас приїжджали з села Озера. Накривали стіл для гостей і святкували. Бувало, що гості залишалися в нас ночувати. Тоді з клуні приносили пару кулів соломи, розстеляли її на підлозі, покривали рядном, і всі покотом лягали спати. А ранком знову продовжували святкувати…»

Читайте також: Коли Гостомель стане як Ірпінь?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Гостомель #Ірпінь #ярмарки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...