• Головна
  • Топ-3 цікавих історичних факти про Ірпінь
Цікаво знати
16:43, 12 листопада 2018 р.
Надійне джерело

Топ-3 цікавих історичних факти про Ірпінь

Цікаво знати
Топ-3 цікавих історичних факти про Ірпінь

А ви знаєте скільки коштував квиток з Ірпеня до Києва 100 років тому та коли в Ірпені з'явилися перші багатоповерхівки? "04597" зібрало для вас Топ-3 цікавих історичних факти про Ірпінь. Вивчайте історію разом з нами!

Вартість перших квитків на потяг до Києва

У квітні 1903 року газета "Киевское слово" надрукувала вартість квитків від Києва до Бучі: у вагонах І класу - 73 копійки, ІІ класу - 44 і ІІІ  - 29 копійок. 

У "Справочной и адресной книге г. Києва на 1909 г." названо вартість проїзду від Києва до Бучі у вагонах ІІ класу - 56 копійок, ІІІ - 32 копійки, а до Ірпеня  відповідно 49 і 28 копійок. 

Місячні проїздні квитки до Ірпеня коштували у вагонах ІІ класу - 12 карбованців і 25 копійок, ІІІ - 7 карбованців. Вартість дитячого квитка становила четверту частину вартості квитка для дорослої людини.

Читайте також: Проїзд в маршрутках подорожчав: чи згодні ірпінчани платити більше

23 серпня 1906 року було зареєстровано Товариство благоустрою селища Ірпінь

Районом діяльності товариства була територія обабіч залізниці  біля роз'їзду Ірпінь. Товариство заявляло, що бере на себе турботи з будівництва церкви, відкриття навчальних закладів, лісових і інших складів, крамниць, ресторану, влаштування базару, парку, купалень, кращого утримання й освітлення вулиць, заходи з санітарного і протипожежного поліпшення місцевості, зобов'язується прохати дозволи на влаштування постійного чи тимчасового клубу, вистав, читалень і концертів, а також збирання благодійних пожертвувань. Кошти Товариства складалися з членських внесків, добровільних пожертвувань, зборів від культурно-масових заходів, а також відсотків від прибутків з базару, парку, купалень тощо. Членами товариства могли бути особи, які володіли в Ірпені нерухомим майном, або винаймали його, а також ті, хто мав комерційну діяльність пов'язану з Ірпенем.

Читайте також: Ірпінській каналізації - 43 роки: як усе починалося

Перші багатоповерхівки в Ірпені

У 1977 році завершено будівництво першого в Ірпені 9-поверхового будинку по вулиці Дзержинського, 17 (нині Покровська). Будинок був збудований коштом робітників (житло-будівельний кооператив) комбінату "Прогрес". У 1980 році збудовано і заселено другу 9-поверхівку по вулиці Ленінградській, 4а (нині Авіаконструктора Антонова). В ньому було відкрито магазин "Дитячий світ".

6 листопада 1986 року було завершено будівництво першого в Ірпені 14-поверхового будинку по вул. Леніна, 5 (нині - Шевченка), а 15 травня того ж року - другого по вул. Грибоєдова, 15. Будинки заселяли людьми, евакуйовиними з Чорнобильської зони.

Підготовлено за книгою "Історія Ірпінського краю" Анатолія Зборовського

Читайте також: Гостомель відроджує ярмаркові традиції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ірпінь #історія #факти #перші багатоповерхівки #квитки
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...