• Головна
  • Каченята на Набережній в Ірпені: добре чи погано?
Фото
16:45, 7 липня 2019 р.
Надійне джерело

Каченята на Набережній в Ірпені: добре чи погано?

Фото
Каченята на Набережній в Ірпені: добре чи погано?

Каченята на Набережній в Ірпені: добре чи погано? Редакція "04597" вирішила розібратися з цим питанням.

Читайте також: На Набережній Ірпеня ліг оглядовий міст

Як відомо, днями на Набережній Ірпеня з`явилась зграя каченят. Привіз їх туди Максим Плешко, про що активно розповідає на своїй сторінці у Facebook

Але не все так просто і мило, як здається. Утримання качок на Набережній має певні складнощі. Де їм ночувати, як захистити від диких тварин, що взимку? І чи не підуть вони на мангал?

Максиме, звідки у вас з'явилась така ідея ?

-В минулому році, коли ми намагалися чистити річку у соцмережі радили запустити на воду качок. Цього літа річка знову вкрита ряскою. А загалом Ірпінь є великою кормовою базою для птахів. З іншого боку, птахи на воді, це естетика. Всі люблять коли на озерах є птиця. Діти радіють цьому. Я хочу, щоб у нас було як у Європі з птахами на водоймах. Та і в Києві є такі.

А де ви взяли цих каченят? Пишуть деякі, що ви наражаєте їх на набезпеку. Може їх назад треба повернути?

-Я радий, що люди так вболівають за каченят. Я їх купив на фермі в Луб`янці. Якщо повернути їх назад, то вони в житті не побачать більше сонця і водойми. Їх посадять в сітки, будуть годувати, а десь у вересні зарубають на м'ясо. Я бажаю цим каченятам кращої долі. Жінка, яка мені їх виносила примовляла до каченят: вам повезло, їдете на курорт жити...

Та все ж. Хижі птахи, куниці, собаки...

-Я не виключаю, що якась частина цих каченят може загинути. Вони гинуть і в дикій природі, і в господарстві і на фермі. Хто вирощував птицю знає про що я кажу.

Ви вирощували?
- Так. У дитинстві квочка, курчата, качки - це була моя парафія починаючи з молодших класів.

Вам подобається?
- Згадую дитинство. Ці кілька днів я отримую масу задоволення від них. Сміється. Вони милі і дуже позитивні.
Що за порода?
- Блакитний фаворит називається. Але там трохи мішанка з інших порід. Я спеціально просив заміксувати виводок. Якщо виростуть, вони будуть мати прикольні чубики на голові. Їх уже зараз видно.

Чому одразу зрілих не купили?
- Як починаєш щось нове робити, одразу дізнаєшся те, чого не знав. От як випустити дорослих, вони ж підуть і все. Я вивчив питання і зрозумів: щоб табун тут жив, його треба тут і виростити. Ці каченята вже досить самостійні, я вже їх пускаю на воду.

А як зробити, щоб дикі жили тут?
-Тема водоплавної птиці на водоймах не проста. Орнітологи заявляють, якщо ми хочемо щоб прилітали дикі качки, то там немає бути свійських. Отже, згодом ми плануємо їх розділити. Можливо, ми каченят переведемо на озеро, що поруч. Я спілкувався з орнітологами і намагатимусь дотримуватись всіх рекомендацій. Радять розкидати корм по берегу і дика птиця почне тут збиратися. Я хочу, щоб дика птиця, жила у нас на Набережній. Буду старатися це зробити.

Читайте також:Ірпінчани проти побудови об'їзної по вулиці Київській

А чим годувати?
- Тільки не хлібом! Він насправді шкодить качкам. Це просто калорія, але в ньому немає матеріалу для шкаралупи. Відтак, качки на хлібі не відкладуть кладку. Комбікормом треба. Я зараз кашою годую. Ряску вони вже самі тріскають.

А де сплять каченята?

- Поки що в коробці у човновій станції. Але я розраховую, що з допомогою моїх друзів із ЖЕКу і "Зеленбуду", ми справимо невдовзі для каченят будиночок на воді. Це убезпечить їх від собак і деяких людей.

Що з ними буде взимку?
- Якщо вода не за замерзає, птиця може біля неї зимувати. Або зробимо теплий качатник біля води, або заберемо на зиму в тепле приміщення. Будемо доглядати. Думаю дамо раду цьому питанню.

Від редакції.


Дійсно, на Івана Купала діти були дуже раді годувати каченят. Максим Плешко робив дня малечі міні-шоу. Давав у руки по грудці каші і діти з рук годували по черзі малечу.
Контакт із тваринами сьогодні для багатьох міських дітей, це абсолютна дивина. Існують навіть цілі програми виховання та реабілітації дітей за участі тварин. А з огляду на планшетно-телефонну залежність, це як вікно у живий пухнастий світ. Тому, така ініціатива видається досить цікавою і правильною.

Читайте також: Як святкували Івана Купала в Ірпені

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сайт Ірпеня #Ірпінь #Набережна Ірпеня #каченята #екологія #річка Ірпінь #новини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...