Новини компаній
17:00, 19 листопада 2021 р.
Розтяжки: побічний ефект вагітності або питання, що легко вирішується за допомогою лазера?
Новини компаній
Розтяжки або стрії – це рубці на шкірі, які утворюються через розрив еластинових та колагенових волокон, коли дерма не встигає розтягуватися або стягуватися. Такого роду атрофічні дефекти мають відмінний від самої шкіри відтінок, який залежить від їх застарілості – від біло-тілесного до червоно-фіолетового.
ЦІКАВО: Чи знали ви, що розтяжки з часом зменшуються, але самі по собі повністю не зникають? Для цього сьогодні багато хто вдається до сучасних методів боротьби з розтяжками на кшталт лазерного шліфування, фотоомолодження тощо.
Найчастіше розтяжки локалізуються в зоні, де живіт та груди, стегна та сідниці й вражають більш молодих людей. А через те, що стриї провокують серйозний естетичний дискомфорт, їх лікування дуже затребуване. Зазначимо, що лазерне лікування стрій є насправді ефективним, бо дозволяє усунути цей косметичний дефект, зробивши його суттєво менш помітним.
Прояв розтяжок на тілі та їх види
Загалом, розтяжки на шкірі можуть покрити майже усю поверхню тіла, включно з обличчям. Це залежить від того, яка причина їх появи. Однак, прояв розтяжок від місця їх локалізації не залежать. Тобто, і розтяжки на животі, і на сідницях або ж молочних залозах – всі вони спочатку мають вигляд поперечних смуг червоно-синюшного відтінку. І лише згодом вони світлішають, стаючи білими, що пов'язано з загоєнням попереднього пошкодження судин у момент їх розриву.
Треба знати, що так звані «свіжі» розтяжки, окрім вираженого кольору на шкірі, відрізняються також більш припухлою дермою у місці самих рубців. Надалі, приблизно через рік, вони змінюють свій вигляд – йде припухлість, вони стають у рівень зі шкірою або можуть западати від рівня шкіри.
Стрії або розтяжки – термін загальний, який визначає їх прояв на шкірі. Але в цілому виділяють два основних види розтяжок, залежно від їх «зрілості»:
- червоні (молоді);
- білі (застарілі).
Свербіж в проблемних зонах на тілі – це й буде першим сигналом появи «свіжих» стрій, бо вони утворюють мікропошкодження дерми, провокуючи специфічне чухання.
Особливості прояву розтяжок під час вагітності
Зазвичай розтяжки під час вагітності з'являються на третьому триместрі. Це обумовлено тим, що саме тоді жінка починає стрімко набирати вагу (для мами та малюка – це норма). Виникають вони в основному на животі та грудях, як раз внаслідок збільшення молочних залоз. Загалом, розтяжки у вагітних бувають через зміну гормонального фону, який і порушує властивості шкіри до здатності розтягуватися – порушується синтез колагену та еластину.
На питання, як уникнути розтяжок при вагітності або ж, як прибрати розтяжки після пологів, чітко відповісти важко. А все тому, що контролювати вагу ще більш менш можна у цей період, а ось гормональний фон – складніше.
Що точно зайвим не буде в даному випадку, це:
- дотримання правильного харчування з достатньою кількістю хороших жирів;
- дотримання водного балансу;
- якісний профілактичний догляд за тілом та шкірою під час вагітності за допомогою кремів, олій і т.д.
Чому з'являються розтяжки в цілому?
Причини появи розтяжок досить зрозумілі. Вони є наслідком розривів шкіри через надмірно швидке її розтягування або стягування. При цьому колагенові волокна рвуться, а на поверхні з'являються такі рубці. Відбувається це під дією деяких провокуючих факторів:
- значні коливання ваги (швидкий набір або дуже швидка втрата);
- статеве дозрівання і відповідні цьому гормональні порушення;
- порушення роботи гормонів й через вагітність, період лактації;
- ендокринні захворювання;
- спадковість;
- тривала медикаментозна терапія (частіше – також гормональна).
Ризик появи розтяжок однозначно великий, якщо це наслідок гормональних порушень будь-якої етіології.
Заходи профілактики: як запобігти появі розтяжок?
Для профілактики розтяжок як при вагітності, так і ні, вкрай важлива регулярність. Харчуйтеся правильно, пийте достатню кількість води, будьте активними серед дня (виключіть із життя гіподинамію), носіть бандаж (якщо вагітні), контролюйте набір ваги у будь-який період життя, а також обережно очищуйте шкіру, користуйтеся скрабами для тіла, приймайте контрастний душ і зволожуйте дерму.
Для догляду за шкірою у контексті профілактики важливо використовувати креми та олії, які сприяють підвищенню еластичності дерми та її зволоженню, живленню. Якщо ви плануєте вагітність, користуватися кремами можна почати заздалегідь. Якщо ви вже вагітні, все одно починайте догляд.
Якщо ж вони вже з'явилися, то в боротьбі з розтяжками краще застосовувати лікувальні методики, а не профілактичні.
Лікування розтяжок: як їх позбутися раз і назавжди?
Методи та засоби від розтяжок бувають різні, як і різні стадії (види) стрій. Якщо це застарілі розтяжки, то креми від розтяжок або якась спеціальна олія для тіла будуть слабкою артилерією у цьому випадку. Але й «свіжі» стрії краще лікувати ефективними дієвими методами, а не лише косметичними доглядовими засобами.
Серед дієвих методів усунення стрій такі:
- лазерне лікування;
- RF-ліфтинг;
- ультразвук;
- ін’єкції;
- лімфодренаж;
- також звичайно косметичні засоби в комплексі.
Найкраще лікуванню (корекції) стрій піддаються саме молоді розтяжки. І, чим раніше почати лікування, тим більш шансів отримати виражений результат практично їх відсутності. Позбутися ж повністю стрій практично неможливо, але зробити їх майже не помітними – цілком.
Видалення розтяжок лазером – це найрезультативніша корекція на сьогодні. Саме висока ефективність є головною перевагою лазера. Більш того, результат буде помітно навіть після першого сеансу. А все тому, що промені лазера впливають лише на атрофічні рубці, не чіпаючи оточуючі тканини. Як зовсім нетравматична процедура, лазерне лікування стрій ще й істотно знижує в'ялість шкіри в області скупчення розтяжок. Пружність та еластичність, як і синтез колагену та еластину, покращуються, а стрії стають менш помітними.
Лазером можна прибрати розтяжки на грудях, сідницях, стегнах, животі, де завгодно. Але й після нього важливо доглядати за шкірою, щоб підтримувати комплексний довгостроковий ефект. У випадку, якщо ви вагітні або у періоді лактації, треба зачекати з лазерними методиками, бо це є це є протипоказанням.
Тут перелік лазерних процедур, які вам може запропонувати клініка естетичної косметології Venus. Серед них ви точно знайдете ту, що підходить саме вам, а також знайдете відповіді на багато питань щодо лікування розтяжок у принципі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Чому MONPARK цієї зими стане улюбленим місцем у Києві
Новини компаній
09:00
17:53
7 грудня
ТОП новини
Оголошення
10:39, 30 листопада
42
13:18, 1 грудня
8
17:42, 7 грудня
12
16:02, 5 грудня
9
10:39, 30 листопада
45
live comments feed...