Складно посперечатися з тим, що найвірнішими та найнадійнішими друзями людини були, є та будуть собаки. Але іноді навіть ці ласкаві тварини можуть покусати господарів або інших членів сім'ї. Щоб відкоригувати поведінку собаки, від господаря потрібне терпіння та самодисципліна. Як відучити цуценя кусатися? У першу чергу для розуміння агресивної поведінки вашого пса потрібно з'ясувати причини цієї проблеми.

Чому собака кусається та проявляє агресію?

Будь-яке цуценя у ранньому віці гризе усе підряд. Це природна особливість собак. Агресивна поведінка може бути спровокована наступними факторами:

  • юний вік цуценя;
  • біль, страх, агресія з боку інших тварин;
  • беззахисність собаки перед дітьми;
  • помилки господаря у процесі виховання, утримання та дресирування собаки;
  • природна схильність до домінування;
  • надмірні заохочення або покарання;
  • недолік спілкування з господарем.

Не дивно, що цуценя не слухається – у малому віці вихованець кусається під час гри, вивчає зубами різні предмети. Іноді він покусує й людей, яких вважає членами своєї зграї. Коли пес підростає, господар нерідко пускає процес його дресирування на самоплив. Найчастіше тварина агресивно реагує на будь-який подразник, що викликає у нього емоції. Спочатку собака гарчить, попереджаючи про наміри, й лише потім може вкусити.

Як відучити собаку кусатися?

Господареві слід приділяти увагу вихованню пса з раннього дитинства, як тільки він з'являється у будинку. Не варто дозволяти йому грати з руками та ногами, краще проявити розумну строгість й давати йому гризти палку або спеціальні іграшки. Щоб приборкати ігрову агресію та відучити собаку кусатися, потрібно забирати у неї іграшку у кінці гри, вчити її грати спокійно, дозволяючи собі вигравати у неї.

Підростаючи цуценя стає все більш незалежним й вже розуміє, хто для нього ватажок. Часто цуценята асоціюють себе людьми, а господарів уявляють собі подібними через відсутність досвіду спілкування з іншими псами.

Щоб собака розуміла, хто у домі господар, вона повинна виконувати одні й ті ж команди з першого разу. У дресируванні пса беруть участь всі члени сім'ї, включаючи дітей. Необхідно контролювати поведінку собаки під час годування та прогулянки. Не можна фізично карати її, тому що це тільки посилить агресію. А ось строгість та жорсткість у голосі допоможуть домогтися неухильного виконання команд.

Пам'ятайте, що ваш улюбленець ніколи не вкусить вас або дитину просто так. Навчіть його довіряти вам та іншим членам сім'ї. Дресирування та навчання разом з любов'ю й терпінням виростять з вашого вихованця слухняного та доброзичливого пса.