Java є однією з найбільш використовуваних мов програмування, яка добре працює у вбудованих системах, таких як SIM-карти, телевізори та пристрої моніторингу стану. Її синтаксис подібний до C++, але має менше функцій низького рівня. Вона також відома багатьма вбудованими бібліотеками та надійним типом, що запобігає неочікуваним помилкам. В даний час більше 9 мільйонів програмістів використовують його як свою основну мову, завдяки його багатьом незаперечним перевагам.

Java ІТ-фахівці затребувані по всьому світу, тому все більше людей шукають курси Java-програмування щоб розширити свої знання та професійні навички. У Львові можна записатися на курси на сайті https://lviv.itea.ua/courses-itea/java-roadmap/java-pro/, це зручна та доступна форма навчання, яка гарантує конкурентоспроможність під час працевлаштування у авторитетні компанії.

Java є об'єктно-орієнтованою мовою

Java — це об’єктно-орієнтована мова, де майже все написано в термінах класів та об’єктів. Це дві основні концепції об’єктно-орієнтованого програмування, яке полягає у визначенні цих елементів і маніпулюванні ними. Однією з ідей, що відрізняє цей тип коду, є проектування програмного забезпечення таким чином, що різні типи даних поєднуються з відповідними операціями. Таким чином дані та код об’єднуються в одиниці, які називаються об’єктами.

Однією з цілей об’єктно-орієнтованого програмування є створення більш загальних об’єктів, які можуть зробити програмне забезпечення придатним для багаторазового використання. До безперечних переваг об’єктно-орієнтованої Java можна віднести її модульну побудову та успадкування, тобто операцію, яка дозволяє побудувати новий клас на основі попереднього. Такий спосіб значно полегшує роботу, оскільки дозволяє використовувати раніше визначені функції.

Автоматичний збір сміття

Однією з найважливіших особливостей Java є автоматичне збирання сміття. Це дозволяє уникнути помилок, які можуть бути спричинені ручним керуванням пам’яттю. Досить часто виникають проблеми в програмах, які перекладають відповідальність за видалення об'єктів на програміста. Це, в свою чергу, у разі помилки може призвести до серйозних наслідків, таких як брак пам'яті або витік даних. Творці Java подбали про запобігання небажаних ситуацій, тому людині, яка пише код, не потрібно стежити за об’єктами.

Збирач сміття — це спеціальна програма в JVM, яка аналізує код на наявність невикористаних об’єктів. Коли на них більше немає посилань, збирач сміття автоматично видаляє недоступний об’єкт, звільняючи пам’ять і запобігаючи витоку пам’яті. Збірка сміття Java вбудована і практично невидима для програміста.