Втрата чи пошкодження документів — досить часта проблема в умовах війни. Так, це проблема, але все можна повернути. Розповідаємо як відновити свідоцтво про народження, скільки це коштує та що для цього знадобиться. 

Скільки коштує повторне свідоцтво про народження

як відновити свідоцтво про народженняДля отримання нового свідоцтва в ДРАЦС потрібно сплатити держмито (51 копійка) та плату за надання послуги (137 грн). При поданні заяви на відновлення у “Дія”, доведеться сплатити лише держмито. 

Також особи зі статусом ВПО при наданні витягу про набуття такого статусу, звільняються від необхідності сплати в ДРАЦС. На порталі “ДІя” ВПО також сплачують 51 копійки держмита. 

Додатково можуть оплачувати послуги фахівців, тобто якщо особа не займається відновлення самостійно, а делегує завдання. 

Які документи потрібні для відновлення свідоцтва про народження онлайн та офлайн

Щоб отримати дублікат свідоцтва про народження через “Дія” потрібно дотримуватися простого алгоритму:

  • авторизувати на порталі та обрати потрібну послугу;
  • далі потрібно заповнити анкету. В ній вказується для кого оформляється дублікат — собі чи для дитини, зазначити причину втрати або пошкодження, додати дані про батьків та інше;
  • отримати новий документ можна у найближчому ДРАЦСі або у відділенні Укрпошти. 

Коли документ буде готовий на електронну пошту надійне сповіщення. Також статус заяви можна відстежувати в особистому кабінеті на порталі. 

Якщо онлайн процедура з якихось причин не підходить, можна звернутися в ДРАЦС та надати такі документи:

  • заяву про повторну видачу свідоцтва;
  • паспорти батьків з відміткою про дітей чи інший офіційно документ, який підтверджує факт батьківства;
  • підтвердження родинних стосунків при зверненні опікунів чи піклувальників;
  • документи про близьку спорідненість з дитиною (якщо звертається повнолітній брат/сестра, бабуся чи інші близькі родичі);
  • квитанція про сплату держмита. 

При особистому зверненні отримати дублікат можна того ж дня.

Якщо самостійно не хочеться витрачати час на черги в держустановах, можна звернутися до спеціалістів агенції ABC Center, вони не тільки допоможуть відновити документи, але й за потреби легалізують їх для використання за кордоном. Вартість такої послуги цілком доступна. При цьому вам не знадобиться довіреність, вся процедура відбувається повністю дистанційно. Документи за потреби надсилаються поштою або кур’єром.