• Головна
  • Що кров може розповісти про здоров’я серця
Новини компаній
10:42, 27 жовтня

Що кров може розповісти про здоров’я серця

Новини компаній

Кров може розповісти багато про здоров’я вашого серця. Наприклад, високий рівень «поганого» холестерину у крові може бути ознакою того, що в людини підвищений ризик серцевого нападу. Інші речовини у крові можуть допомогти медичному працівнику визначити, чи є у пацієнта серцева недостатність або ризик утворення жирових відкладень (бляшок) в артеріях (атеросклероз).

Важливо пам’ятати, що один лише аналіз крові не може визначити ризик серцевих захворювань. Найважливішими факторами ризику таких захворювань є куріння, високий кров'яний тиск, високий рівень холестерину та діабет.

Разом зі спеціалістами компанії «Медбіоальянс» оглядаємо деякі аналізи крові, які використовують для діагностики та лікування захворювань серця.

С-реактивний білок

С-реактивний білок (СРБ) – це білок, який виробляє печінка у відповідь на травму чи інфекцію, що викликає набряк всередині тіла (запалення).

Запалення відіграє основну роль у процесі атеросклерозу. Високочутливі швидкі тести на CRP допомагають визначити ризик серцевих захворювань до появи симптомів. Високі рівні СРБ пов’язані з вищим ризиком інфаркту, інсульту та серцево-судинних захворювань.

Оскільки рівень СРБ може бути тимчасово підвищений у багатьох життєвих ситуаціях, як-от в результаті застуди або після тривалої пробіжки, тест слід проводити двічі з інтервалом у два тижні.

Тропонін Т

Тропонін Т – це білок, який міститься в серцевому м'язі. Вимірювання тропоніну Т за допомогою високочутливого тесту на тропонін Т допомагає медичним працівникам діагностувати серцевий напад і визначити ризик серцевих захворювань. Підвищення рівня тропоніну Т пов’язане з вищим ризиком серцевих захворювань у людей, які не мають симптомів.

Існують швидкі тест-набори для імунохроматографічного аналізу для визначення тропоніну Т у cироватці, плазмі та цільній крові. Такі тести призначені для використання з залученням медичних працівників і використовуються для своєчасної діагностики інфаркту міокарду,

Тест на холестерин

Тест на холестерин, який також називають ліпідним профілем, вимірює жири в крові. Вимірювання можуть допомогти визначити ризик серцевого нападу або іншої хвороби серця. Тест зазвичай включає вимірювання загального холестерину, холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ) (його ще іноді називають «поганим» холестерином підвищений рівень холестерину ЛПНЩ у крові спричиняє накопичення бляшок в артеріях, що зменшують кровотік і можуть розриватися, призводячи до серйозних проблем із серцем і кровоносними судинами), а також холестерину ліпопротеїнів високої щільності (ЛПВЩ), який називають «хорошим» холестерином він допомагає виводити «поганий» холестерин, утримуючи артерії відкритими.

Крім того, ліпідний профіль досліджує тригліцериди – ще один тип жиру в крові. Високий рівень тригліцеридів зазвичай означає, що пацієнт регулярно споживає більше калорій, ніж спалює. Високий рівень цього типу жиру може збільшити ризик серцевих захворювань.

Medbioshop

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...