Максим Плешко: цей рік – рекордний для освіти Гостомеля

"Ірпінь забирає всі кошти у Гостомеля, а назад нічого не повертає", - цю фразу дуже часто говорить мешканцям Гостомеля їх селищний голова та його оточення. Чи справді це так? Чи фінансуються гостомельські питання із загальноірпінського бюджету? Опираючись на офіційні дані ситуацію коментує член бюджетної комісії та депутат Ірпінської міської ради, голова "Нових облич" в Гостомелі Максим Плешко.

– Максиме Валерійовичу, Ви як депутат Ірпінської ради і член бюджетної комісії, який координує роботу по Гостомелю можете пояснити, чому Ірпінь забирає всі кошти у Гостомеля, а назад нічого не повертає?

– Хто вам таке сказав?

– Про це постійно говорить селищний голова Гостомеля.

– Відповідаючи на це питання, я б, у першу чергу, опирався на факти і цифри. Ось переді мною документ щодо розподілу коштів бюджету розвитку 2019 за об’єктами. Ми можемо пройтися по кожній цифрі, а люди в Гостомелі можуть побачити ці об’єкти.

– То скільки ж Ви дали на Гостомель?

– Не я даю (сміється), а Ірпінська рада, я ж обґрунтовую напрямки і переконую депутатів підтримати ці ініціативи. У 2019 році видатки із загальноірпінського бюджету на Гостомель передбачені у розмірі 39,7 мільйонів гривень. Грубо кажучи, 40 мільйонів. З них в Гостомелі уже виконано робіт на 24 мільйони.

– Куди ж пішли ці 24 мільйони в Гостомелі?

– На суму понад 9 мільйонів уже освоєно коштів у школах і садочках Гостомеля. Наразі, це рекорд видатків на освіту в Гостомелі.

Тут перераховано лише великі вже реалізовані проекти по закладах освіти в Гостомелі. Школу № 15, новий дах на ній, дах на садочку «Веселка», нові стадіони біля шкіл можна побачити і м’яча там уже діти ганяють. І дощі вже йдуть на нові дахи. Але зроблено багато того, чого не видно. А це поточні ремонти комунікацій, харчоблоків, закупівля котлів, плит, меблів та багато іншого. В плані освіти в Гостомелі проведена колосальна робота і вона ще триває.

– Але ж це тільки у цьому році так. А чому не було раніше?

– У минулому році було проведено масштабну тепло-модернізацію найбільшої в Гостомелі школи № 13. Тепер вона не тільки тепла, а й виглядає сучасно. А головне, будемо там економити на опаленні на десятиліття вперед. Зробили нову огорожу навколо садочка «Веселка». З іншого боку, важко не погодитися з тезою, що Гостомелю мало приділялося уваги. Я ж можу говорити про два останні роки, коли був закріплений координатором по Гостомелю від Ірпінської ради. І за ці роки зроблено чимало.

Читайте також: В Гостомелі добудують новий корпус сучасної школи

– То чому ж Прилипко каже, що Ірпінь нічого не дає?

– У Юрія Ілліча своє поняття «хто кому дає». Він дійсно вважає, що кошти на школи в Гостомелі Ірпінь ніби собі сам виділяє. Бо школи, мовляв, на балансі Ірпеня. Коли я питаю: а діти туди чиї ходять, ірпінські? Мовчать. Так, ми дійсно робимо і розширюємо школи в Гостомелі і вони належать Ірпеню. Але коли буде окрема Гостомельська громада – це все перейде у відділ освіти Гостомеля. І викуплена у комунальну власність школа № 15 і новий дах, який над нею тепер є. А Юрій Ілліч і його сім’я вважають, що Ірпінь дав Гостомелю тільки тоді, коли просто передали гроші на селищну раду. А коли станцію очистки води зараз «Ірпіньводоканал» робить у Гостомелі, то це для кого чиста вода буде?.. для гостомельчан. Коли ми самі закуповуємо і ставимо майданчики в дворах Гостомеля, то це кому робиться? Людям у селищі байдуже в кого воно на балансі і звідки фінансується. Їм треба порядок, чиста вода і якісна послуга.

Читайте також: Гостомель завалено сміттям

– А як було раніше? Чому так активно не піднімалися в Гостомелі питання де чиї гроші?

– Раніше дійсно більше коштів виділялося субвенціями саме на селищну раду. Але порядку і розвитку в селищі ми не побачили. Натомість побачили завищення по багатьом об’єктам. Чому в Гостомелі квадратний метр асфальту, який кладе селищна рада має коштувати удвічі дорожче ніж в Ірпені? Чому амбулаторію хочуть відремонтувати по кошторису як у Януковича у Межигір’ї? Ми давали кошти в Гостомель, а все як вода у пісок.

А тепер вирішили, що раз Ірпінь відповідає за освіту в Гостомелі, то будемо самі фінансувати освіту.

Читайте також: 32 мільйони виділено на Гостомель з Ірпеня

– А що може робити Гостомельська селищна рада?

– Гарне питання. Селищна рада має широкий обсяг повноважень: вирішує всі земельні, архітектурні, комунальні питання, планує і реалізовує власний бюджет, який на сьогодні становить 80 мільйонів. У Гостомелі є бюджет розвитку на рівні 32,8 мільйонів. От ми і вирішили. Ми з Ірпеня будемо робити свої напрями – це, переважно, освіта, культура, медицина. А Гостомельська селищна рада нехай робить з власного бюджету дороги, тротуари, освітлення вулиць та інше. От краще цим змагатися. Ефективністю виконання проектів у громаді.

Читайте також: Як Прилипко вулицю Ювілейну "рятує"

– Які подальші напрями Вашої роботи по Гостомелю?

– Зараз ми підходимо до питання планування бюджету на наступний рік. Я хочу почути думку громади на цю тему. Але мені подобається підхід – робити в першу чергу глобальні об’єкти. Це безперечно освіта. Треба за наступний рік зробити і запустити сучасну школу № 15. Ми так само бачимо відновлення школи в приміщенні Центру творчості і селищної ради. Адже там колись була школа, а будівля досі є у власності відділу освіти. Там потрібна реконструкція будівні і прилеглої території. Там є труднощі з комунікаціями. Ми однозначно доробимо проектування добудови школи № 13. Але реалізація проекту – це велетенські гроші. Мабуть треба буде просити фінансування в держави.

Школа № 16 в Мостищі – там просять ремонтів, але будівля стара й аварійна. Там я бачу нову школу на території. Можливо школу-сад.

– До речі, а що із садочками?

– Брак садочків – це біда не тільки Гостомеля, а й Києва та всього передмістя. Селищна рада Гостомеля почала будувати один на Остромирській ще 3 роки тому, але він уже довгобуд. І за кошторисом удвічі дорожчий за нові ірпінські. Туди вже вбухали багато мільйонів. Долучатися туди їм допомагати? Як кажуть у народі, краще з розумним загубити… Може до виборів за п’ятирічку зроблять один. Я був би тільки радий. На одну проблему буде менше.

Читайте також: Чому садочки Гостомеля мають коштувати удвічі дорожче ірпінських?

– А в чому головна проблема Гостомеля?

– Я скажу в чому перевага Гостомеля. Це унікальне місце розташування. Під Києвом на головній транспортній магістралі на Європу. З великими можливостями розвитку як логістичного, транспортного та виробничого центру. Де комфортно жити і працювати людині. Щоб не їздити до Києва на роботу. Я закриваю очі й чітко бачу Гостомель саме таким. Але це тема окремої розмови про майбутнє.

А проблеми в Гостомелі однакові як і по всі країні. Переважно старі зношені фонди і комунікації в комунальній сфері, які доживають свої останні роки. Постійні сварки, скандали і протистояння у владі. Відсутність стратегічного бачення і якісного менеджменту в селищі.

– Вважаєте це можна змінити?

– Подивіться на Ірпінь, 4 роки тому він особливо не відрізнявся від Гостомеля. Пройшло зовсім мало часу, а як все змінилося. Так, в Ірпені є ті самі проблеми школи-садочки. А де їх нема навколо Києва? Утім по багатьом напрямам проблеми в Ірпені вирішені остаточно. Є куди вийти, є де відпочити. В Ірпені світло, чисто, затишно і безпечно. Люди пишаються своїм містом. Це все насправді не складно. Разом із командою ми пройшли цей шлях. А в Гостомелі це можна зробити швидше, бо є досвід. А ще можна уникнути помилок, які тут допускали. Тому, майбутнє є в Гостомеля. Але все залежатиме, у першу чергу, від громади, її мудрості та згуртованості.

Читайте також: Ірпінське диво: ривок в Європу за 3 роки

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Ірпінь Ирпень Гостомель Плешко бюджетні кошти освіта школи ремонт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Фото
Київщина поступово виходить з карантину. З 1 червня Укрзалізниця відновила залізничні пасажирські перевезення, в тому числі приміські. Тепер ірпінчани можуть добратися до столиці електричкою.  Під час поїздки залізничники виконуватимуть всі вимоги передбачені МОЗ шодо запобігання короновірусу. Наразі всі електропоїзди продезінфіковані та готові до рейсу. На вокзалах та під час поїздки необхідно користуватися захисними засобами (захисні маски, тощо) та дотр...
Ірпінчанам на замітку
В Ірпені дозволили відновити роботу дитсадкам вже завтра. З 2 червня можуть відкритися приватні заклади, з 4 червня - комунальні. Про це повідомив перший заступник міського голови Ірпеня Олександр Маркушин у Фейсбук. "Місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій дозволила з 2 червня роботу приватних дошкільних навчальних закладів, а з 4 червня – комунальних дитсадків в Ірпені. З 9 червня свою роботу можуть відновити закл...
Суспільство
Понад 19 мільйонів гривень державних та місцевих соціальних допомог виплачено ірпінським управлінням соцзахисту у травні. Усі соціальні виплати здійснено в повному обсязі, а саме: 1 954 775,11 грн - пільги на житлово-комунальні послуги; 626 115,02 грн - житлові субсидії; 3 020 485,14 грн - адресна допомога ВПО; 1 037 000,00 грн - допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; 4 413 816,78 грн - допомога при народженні дитини; 1 951 216,86 грн -...
Ірпінчанам на замітку!
На заплаві річки Ірпінь знайшли рідкісну орхідею-пальчатокорінник. Її знайшли члени експедиції Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ). Зауважується, що ця орхідея занесена в Червону книгу України і росте в болотах та на луках. "Наше завдання-знайти місця зростання пальчатокорінники і створити там заказники для його охорони",-зауважують експедитори. Довідка. Пальчатокорінник зростає на луках, в заплавах річок, на болотах, торфянників, уздовж струмків,...
Фото
До Дня Незалежності у Бучі відкриють Алею Слави. Проце повідомив міський голова Анатолій Федорук на своїй сторінці у фейсбук. За словами Федорука, на Алеї Слави планують розмістити портрети героїв з бучанської громади, фотографії та карти найбільших боїв з війни на Донбасі. Символічно, що цю алею побудують поряд з Чорнобильським сквером біля Центрального будинку культури міста. "Уже оголошено процедуру закупівлі скульптури, готується проектно- кошторисна д...
Фото
В перший день літа Україна переходить на наступний етап послаблення карантину. Тепер  запрацюють фітнес-центри, басейни, спортзали за умови дотримання рекомендацій від МОЗ, а Укрзалізниця відновить міжміське сполучення. Про це заявив на брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов. Він додав, що працівники спортзалів повинні носити маски або респіратори. "Функціонування басейнів дозволено також з певними обмеженнями щодо кількості людей, які перебуваю...
Ірпінчанам на замітку!
"Нова пошта" відновлює докарантинний режим роботи з 1 червня 2020 року. Тепер послуги зі зберігання посилок у відділеннях знову стануть платними. Про це повідомляє пресслужба компанії. "Наразі в містах відновлюється рух громадського транспорту, планується відновлення міжміського та міжобласного пасажирського перевезення. Тому ми прийняли рішення відновити дію послуги", - йдеться у повідомленні. Плата за зберігання посилок та вантажів не буде нараховуватися...
Фото
Володимиру Кличку повернули пояси за версіями WBA Super, IBF і WBO, які він втратив після бою з Тайсоном Ф'юрі в 2015 році. Про це повідомлили mixsport.pro. Згідно з регламентом, 1 червня трофеї з'являться в Києві в музеї Кличків, який відсвяткує шестиріччя з дня свого відкриття. Такий символічний крок федерацій є визнанням заслуг українця перед світовим професіональним боксом. Нагадаємо, що у 2015 році Кличко програв британцю титули за версіями WBA Super,...
Фоторепортаж
На новій набережній в Ірпені створили нову фотозону з квітів і сіна. «Дощі цього тижня змінили багато наших планів і додали роботи комунальним службам. Але працівникам КП “Управління благоустрою міста” вдалося-таки реалізувати свій задум і створити нову квіткову композицію на набережній. Щиро дякую всім, хто був залучений до цієї роботи», — прокоментував подію на своїй сторінці у фейсбуці перший заступник Ірпінського міського голови Олександр Маркушин. Тож...