Максим Плешко: цей рік – рекордний для освіти Гостомеля

"Ірпінь забирає всі кошти у Гостомеля, а назад нічого не повертає", - цю фразу дуже часто говорить мешканцям Гостомеля їх селищний голова та його оточення. Чи справді це так? Чи фінансуються гостомельські питання із загальноірпінського бюджету? Опираючись на офіційні дані ситуацію коментує член бюджетної комісії та депутат Ірпінської міської ради, голова "Нових облич" в Гостомелі Максим Плешко.

– Максиме Валерійовичу, Ви як депутат Ірпінської ради і член бюджетної комісії, який координує роботу по Гостомелю можете пояснити, чому Ірпінь забирає всі кошти у Гостомеля, а назад нічого не повертає?

– Хто вам таке сказав?

– Про це постійно говорить селищний голова Гостомеля.

– Відповідаючи на це питання, я б, у першу чергу, опирався на факти і цифри. Ось переді мною документ щодо розподілу коштів бюджету розвитку 2019 за об’єктами. Ми можемо пройтися по кожній цифрі, а люди в Гостомелі можуть побачити ці об’єкти.

– То скільки ж Ви дали на Гостомель?

– Не я даю (сміється), а Ірпінська рада, я ж обґрунтовую напрямки і переконую депутатів підтримати ці ініціативи. У 2019 році видатки із загальноірпінського бюджету на Гостомель передбачені у розмірі 39,7 мільйонів гривень. Грубо кажучи, 40 мільйонів. З них в Гостомелі уже виконано робіт на 24 мільйони.

– Куди ж пішли ці 24 мільйони в Гостомелі?

– На суму понад 9 мільйонів уже освоєно коштів у школах і садочках Гостомеля. Наразі, це рекорд видатків на освіту в Гостомелі.

Тут перераховано лише великі вже реалізовані проекти по закладах освіти в Гостомелі. Школу № 15, новий дах на ній, дах на садочку «Веселка», нові стадіони біля шкіл можна побачити і м’яча там уже діти ганяють. І дощі вже йдуть на нові дахи. Але зроблено багато того, чого не видно. А це поточні ремонти комунікацій, харчоблоків, закупівля котлів, плит, меблів та багато іншого. В плані освіти в Гостомелі проведена колосальна робота і вона ще триває.

– Але ж це тільки у цьому році так. А чому не було раніше?

– У минулому році було проведено масштабну тепло-модернізацію найбільшої в Гостомелі школи № 13. Тепер вона не тільки тепла, а й виглядає сучасно. А головне, будемо там економити на опаленні на десятиліття вперед. Зробили нову огорожу навколо садочка «Веселка». З іншого боку, важко не погодитися з тезою, що Гостомелю мало приділялося уваги. Я ж можу говорити про два останні роки, коли був закріплений координатором по Гостомелю від Ірпінської ради. І за ці роки зроблено чимало.

Читайте також: В Гостомелі добудують новий корпус сучасної школи

– То чому ж Прилипко каже, що Ірпінь нічого не дає?

– У Юрія Ілліча своє поняття «хто кому дає». Він дійсно вважає, що кошти на школи в Гостомелі Ірпінь ніби собі сам виділяє. Бо школи, мовляв, на балансі Ірпеня. Коли я питаю: а діти туди чиї ходять, ірпінські? Мовчать. Так, ми дійсно робимо і розширюємо школи в Гостомелі і вони належать Ірпеню. Але коли буде окрема Гостомельська громада – це все перейде у відділ освіти Гостомеля. І викуплена у комунальну власність школа № 15 і новий дах, який над нею тепер є. А Юрій Ілліч і його сім’я вважають, що Ірпінь дав Гостомелю тільки тоді, коли просто передали гроші на селищну раду. А коли станцію очистки води зараз «Ірпіньводоканал» робить у Гостомелі, то це для кого чиста вода буде?.. для гостомельчан. Коли ми самі закуповуємо і ставимо майданчики в дворах Гостомеля, то це кому робиться? Людям у селищі байдуже в кого воно на балансі і звідки фінансується. Їм треба порядок, чиста вода і якісна послуга.

Читайте також: Гостомель завалено сміттям

– А як було раніше? Чому так активно не піднімалися в Гостомелі питання де чиї гроші?

– Раніше дійсно більше коштів виділялося субвенціями саме на селищну раду. Але порядку і розвитку в селищі ми не побачили. Натомість побачили завищення по багатьом об’єктам. Чому в Гостомелі квадратний метр асфальту, який кладе селищна рада має коштувати удвічі дорожче ніж в Ірпені? Чому амбулаторію хочуть відремонтувати по кошторису як у Януковича у Межигір’ї? Ми давали кошти в Гостомель, а все як вода у пісок.

А тепер вирішили, що раз Ірпінь відповідає за освіту в Гостомелі, то будемо самі фінансувати освіту.

Читайте також: 32 мільйони виділено на Гостомель з Ірпеня

– А що може робити Гостомельська селищна рада?

– Гарне питання. Селищна рада має широкий обсяг повноважень: вирішує всі земельні, архітектурні, комунальні питання, планує і реалізовує власний бюджет, який на сьогодні становить 80 мільйонів. У Гостомелі є бюджет розвитку на рівні 32,8 мільйонів. От ми і вирішили. Ми з Ірпеня будемо робити свої напрями – це, переважно, освіта, культура, медицина. А Гостомельська селищна рада нехай робить з власного бюджету дороги, тротуари, освітлення вулиць та інше. От краще цим змагатися. Ефективністю виконання проектів у громаді.

Читайте також: Як Прилипко вулицю Ювілейну "рятує"

– Які подальші напрями Вашої роботи по Гостомелю?

– Зараз ми підходимо до питання планування бюджету на наступний рік. Я хочу почути думку громади на цю тему. Але мені подобається підхід – робити в першу чергу глобальні об’єкти. Це безперечно освіта. Треба за наступний рік зробити і запустити сучасну школу № 15. Ми так само бачимо відновлення школи в приміщенні Центру творчості і селищної ради. Адже там колись була школа, а будівля досі є у власності відділу освіти. Там потрібна реконструкція будівні і прилеглої території. Там є труднощі з комунікаціями. Ми однозначно доробимо проектування добудови школи № 13. Але реалізація проекту – це велетенські гроші. Мабуть треба буде просити фінансування в держави.

Школа № 16 в Мостищі – там просять ремонтів, але будівля стара й аварійна. Там я бачу нову школу на території. Можливо школу-сад.

– До речі, а що із садочками?

– Брак садочків – це біда не тільки Гостомеля, а й Києва та всього передмістя. Селищна рада Гостомеля почала будувати один на Остромирській ще 3 роки тому, але він уже довгобуд. І за кошторисом удвічі дорожчий за нові ірпінські. Туди вже вбухали багато мільйонів. Долучатися туди їм допомагати? Як кажуть у народі, краще з розумним загубити… Може до виборів за п’ятирічку зроблять один. Я був би тільки радий. На одну проблему буде менше.

Читайте також: Чому садочки Гостомеля мають коштувати удвічі дорожче ірпінських?

– А в чому головна проблема Гостомеля?

– Я скажу в чому перевага Гостомеля. Це унікальне місце розташування. Під Києвом на головній транспортній магістралі на Європу. З великими можливостями розвитку як логістичного, транспортного та виробничого центру. Де комфортно жити і працювати людині. Щоб не їздити до Києва на роботу. Я закриваю очі й чітко бачу Гостомель саме таким. Але це тема окремої розмови про майбутнє.

А проблеми в Гостомелі однакові як і по всі країні. Переважно старі зношені фонди і комунікації в комунальній сфері, які доживають свої останні роки. Постійні сварки, скандали і протистояння у владі. Відсутність стратегічного бачення і якісного менеджменту в селищі.

– Вважаєте це можна змінити?

– Подивіться на Ірпінь, 4 роки тому він особливо не відрізнявся від Гостомеля. Пройшло зовсім мало часу, а як все змінилося. Так, в Ірпені є ті самі проблеми школи-садочки. А де їх нема навколо Києва? Утім по багатьом напрямам проблеми в Ірпені вирішені остаточно. Є куди вийти, є де відпочити. В Ірпені світло, чисто, затишно і безпечно. Люди пишаються своїм містом. Це все насправді не складно. Разом із командою ми пройшли цей шлях. А в Гостомелі це можна зробити швидше, бо є досвід. А ще можна уникнути помилок, які тут допускали. Тому, майбутнє є в Гостомеля. Але все залежатиме, у першу чергу, від громади, її мудрості та згуртованості.

Читайте також: Ірпінське диво: ривок в Європу за 3 роки

Підписуйтесь на нас у ФейсбукІнстаграм та Телеграм, щоб не пропустити цікавих та актуальних новин Ірпеня та регіону!

Ірпінь Ирпень Гостомель Плешко бюджетні кошти освіта школи ремонт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Дитячий клуб Ohana club в Ірпені - це пізнавальні заняття, цікаві досліди, захоплюючі прогулянки у колі друзів, круті святкові заходи, найпривітніші вихователі та педагоги, безліч посмішок та позитивних емоцій - саме так Ваша дитинка розказуватиме про свій садочок, тому що Ohana - це сім'я! З радістю запрошуємо діток 3-6 років до нашої сім'ї! Контакти Фейсбук Інстаграм Тел. 073 303 06 80 Підписуйтесь на нас у Фейсбук, Інстаграм, Телеграм та YouTube, щоб не...
Суспільство
За час карантину напевно вже всі добряче засумували за концертами, кіно та вечірками. Як виявилося, онлайн життя - це добре, але хочеться живого спілкування та емоцій. Щоб допомогти вам спланувати вихідні, ми відновлюємо наші огляди "Куди піти на вихідних". Заходів ще, звичайно, малувато, але це краще, ніж нічого. Отже обирайте куди піти на вихідних в Ірпені та регіоні. HAPPY BIRTHDAY PARTY in HANAMI  Ресторану Hanami в Ірпені вже 2 роки. На гостей чекає:...
Відео
Все менше часу лишається до початку нового навчального року, а батьки та вчителі ще досі не знають як навчатимуться діти - дистанційно чи традиційно. Зараз Ірпінь за показниками МОЗ перебуває в "зеленій" зоні і влада міста починає готуватися до 1 вересня. Вчора, 6 серпня, в Ірпені на засіданні комісії ТЕБ та НС розглядалося зокрема питання про початок навчального процесу в школах регіону. І батьки, і вчителі, і звісно діти весною відчули усі "+" та "-" дис...
Ірпінчанам на замітку
В Ірпені після затяжного карантину через COVID-19 відкривається Центр зайнятості. Про це повідомила місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. «До нас звернувся Центр зайнятості міста. Зараз в регіоні, та загалом в Україні, склалася така ситуація, що багато людей залишилося без роботи. Тому просимо підтримати рішення про відкриття Центру зайнятості, щоб вони могли допомагати людям шукати роботу», — зауважив ВО міськог...
Суспільство
Під час пандемії багато підприємців за власної ініціативи допомагали жителям Приірпіння засобами індивідуального захисту, продуктами, ліками, проводили дезінфекцію під’їздів і т.д. Долучилась до цього процесу і одна з мереж аптек. Під час активної фази коронавіруса в цій мережі всі бажаючі могли безкоштовно отримати антисептичний засіб для дезінфекції. В першу чергу, цим скористались пенсіонери та малозабезпечені громадяни. Власник мережі Артем Гурін розп...
Ірпінчанам на замітку
«Київобленерго» попереджає ірпінчан про відключення світла цими вихідними.   Світла не буде у зв'язку з ремонтними роботами. Буде відключено електропостачання на вулицях Ірпеня з 08:00 до 19:00: 7 серпня- вул. Авіаконструктора Антонова, Покровська, Варшавська, пров. Річковий; 8 серпня- вул. Троїцька, Гагаріна, Личака, Давидчука, Лисенка, Толстого; 9 серпня- вул. Тургенєвська, Київська, Лисенка, Пушкінська. Підписуйтесь на нас у Фейсбук, Інстаграм, Телеграм...
Новини компаній
Карантин виснажив наші гаманці, і багато людей зараз шукають швидких заробітків за кордоном. Чи можливий виїзд по безвізу на роботу та в які країни? Яку краще обрати вакансію, на що звертати увагу? Відповіді на ці питання ми вирішили отримати у спеціалістів одного з передових кадрових агентств України Лідер-ЛТД. Рекрутери компанії пропонують широкий вибір вакансій по безвізу для чоловіків жінок або сімейних пар. Переваги співпраці з кадровими агентствами В...
Фото
В Ірпені вбили чоловіка. Про це повідомили у Ірпінському відділі поліції. Вочра, 6 серпня, до Ірпінського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що в Ірпені по вулиці Університетській лежить мертвий чоловік. На місце події прибула група реагування відділу поліції та слідчо-оперативна група. Правоохоронці побачили тіло 47-ми річного чоловіка з ознаками насильницької смерті – на тілі виявлено поранення в область ребер. При проведенні оперативно-розшук...
Фото
До Ірпеня приїде команда ADVENTURE TEAM. Це спортсмени, які популяризують велотуризм, здоровий спосіб життя і розповідають про найкрасивіші місця України. Марафон «Transukraїne - bikepacking race» стартує у суботу зранку в Новгород-Сіверському на Чернігівщині. У дорогу вирушають більше 120 велосипедистів, які проїдуть приблизно 1500 км з півночі на захід, і фінішують в Ужгороді. Це спортсмени з усієї України, в тому числі - з Приірпіння. Дорогою марафонці...